Microsoft’tan Android İçin Kilit Ekranı Uygulaması

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Microsoft; Android Wear için klavye yapmasından sonra Android telefonlar için yeni bir kilit ekranı uygulaması duyurdu. Microsoft Garaj tarafından geliştirilen proje, Android cihazların kilit ekranına kendilerince yeni bir bakış açısı getiriyor. Firmada CEO değişikliği, Microsoft’un mobil pazara daha fazla yönelmesine yol açmışa benziyor. Microsoft Garaj sözcüsü Lawrence Rhipser’ ın söylediğine göre; ” Google Play’de bir çok kilit ekranı uygulaması var, ancak hiç biri üretkenliğe odaklanmıyor. Bizim uygulamamız üretkenlik açısından en verimlisi.”

teknik destek

Uygulama, adından da anlaşılacağı gibi, kilit ekranında değişiklikler yapıyor.  Uygulama; kilit ekranında Android 5.0 Lolipopta olduğu gibi bildirim gösterebiliyor. Gelen bildirimleri sağa ya da sola sürükleyerek kaldırabiliyorsunuz. Ancak uygulamanın en güzel tarafı, gelen bildirimlere detaylı bakmak için, uygulamayı açmak zorunda kalmadan kilit ekranından inceleyebiliyorsunuz. Örnek olarak, takviminizde belirli bir gün için arama yapılacak bildirimi var. Zamanı gelince bildirim kilit ekranına geliyor, ayrıca arama yapmanız için de seçenek sunuyor. Bu sayede, kilit ekranını açıp, telefon rehberine gidip kişiyi bulup arama yapmak yerine, kilit ekranından hiç çıkmadan tek seferde tüm bunları halledebiliyorsunuz.

Kilit ekranının alt kısmından favori uygulamalarınıza erişebiliyorsunuz. Ayrıca ev ya da iş gibi uygulama kategorileri oluşturup o kategorileri de ekranın altında göstermek mümkün. Eğer kilit ekranınız şifreli ise, şifreyi girmek için Microsoft’un kilit ekranını sağa kaydırmanız yeterli. Bu şekilde hem eski kilit ekranınıza ulaşmış oluyorsunuz hem de istediğiniz gibi şifrenizi girmeniz mümkün. Diğer açıdan bakacak olursak, şifre girmeye gerek kalmadan tüm bildirimleriniz herkese açık olarak gözüküyor. Kilit ekranını indirmek için play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.nextGoogle Play’e gitmeniz yeterli. Bu yeni kilit ekranı için ne düşünüyorsunuz?

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!