Microsoft’tan İki Yeni Verimlilik Uygulaması Office Now ve OneClip Geliyor!

media 13193

Microsoft, iOS, Android ve Windows Phone platformları için yeni üretkenlik uygulamaları Office Now ve OneClip yazılımlarını geliştirerek test etmeye başladı.

Andronova

Office Now’ın kişisel bir asistan uygulaması olacağı, OneClip’in ise cihazlar arasında bulut tabanlı bir pano görevi yapacağı belirtiliyor. Office Now uygulaması kullanıcılara o güne ait günlük planlarının bir özetini gösterecek.

Gün içerisinde gerçekleşecek toplantılar için kullanıcılara bildirimler gönderecek, farklı konumlarda gerçekleştirilecek toplantılar için yol bilgisi verecek ve tahmini yolculuk süresi hakkında hesaplamalar yapacak. Uygulama aynı zamanda planladığınız bir etkinlikle ilgili yer değişikliği olduğunda veya ertelenen, iptal edilen bir planınız için e-postanızdan veri alarak sizi bilgilendirecek. Kullanıcıların Office Now uygulamasını açmak zorunda kalmadan bir bakışta kilit ekranından günlük olayların özetini görmeleri mümkün olacak.

image

Microsoft’un diğer yeni uygulaması OneClip ise bulut içerisinde akıllı pano oluşturmanıza imkan verecek. Uygulama ilgilendiğiniz bir fotoğrafı, bir telefon numarasını , PC’nizden kopyaladığınız bir adresi veya önemli bir metin parçasını tüm cihazlarınızda görebileceğiniz kullanışlı bir pano haline getirerek size sunacak.

Microsoft tarafından testlerine başlanılan Office Now ve OneClip’in ne zaman resmiyet kazanacağı henüz bilinmiyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın