Microsoft’tan Küresel Wi-Fi Ağ Servisi Geliyor!

blank

VentureBeat’in haberine göre, Microsoft kullanıcılarına dünyanın dört bir yanında ücretsiz Wi-Fi erişimi sağlayacak bir servis üstünde çalışıyor.

teknik destek

Şirketin ”Microsoft WiFi” adını verdiği yeni servisiyle dünyanın dört bir yanında kullanıcılarına zorluk çekmeden Wi-Fi ağlarına erişim imkanı sunmayı amaçlıyor.
Microsoft WiFi servisinden yararlanan kullanıcılar 130 ülkede dilediği gibi internete kablosuz olarak bağlanabilecekler. Bu servis ile dünya çapında 10 Milyon kablosuz ağ noktasından hizmet verilecek. Microsoft, kullanıcılarının uluslararası seyahatlerinde ve kendi ülkelerindeki dolaşımlarında WİFİ internet imkanlarından faydalanmalarını sağlayacak.

Microsoft WiFi servisinin ücretsiz olarak sunulması beklenmiyor. Platformdan faydalanmak için Skype Wi-Fi abonesi olmak, Microsoft Office 365  abonesi olmak veya Microsoft tarafından sunulan özel Wi-Fi tekliflerinden birini kullanmak gerekiyor. Microsoft WiFi servisinin Windows kullanan tüm cihazlardan ve iOS, Android, OS X gibi bütün platformlardan erişilebilir olması planlanıyor.

image

VentureBeat’in bu haberi Microsoft tarafından da doğrulandı. Yapılan açıklamada çalışmalar doğrulanırken, Microsoft WiFi’a dair daha geniş kapsamlı bilginin detaylar netleştiğinde paylaşılacağı belirtildi.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!