Microsoft’un Akıllı Asistanı Cortana, Android ve iOS’a Geliyor!

blank

Geçtiğimiz Ocak ayının son haftasında resmi olarak tanıtılan Windows 10 ile Microsoft’un iyice gelişen akıllı sanal asistanı Cortana‘nın yeni marifetlerini görmüştük.

teknik destek

Hatta siz değerli okurlarımızla Google Now, Siri ve Cortana‘nın yer aldığı akıllı sanal asistanları karşılaştırmıştık. Her birinin kendine has artıları ve eksileri olduğu sanal asistan pazarında, Microsoft’tan yeni bir hamle geliyor. Microsoft, sanal asistanı Cortana‘yı Android ve iOS için yayınlayacak.

Reuters’in verdiği bilgilere göre, e-posta ve mesajları okuyup anlamaya yönelik olan Einstein projesinin bir parçası olarak, Microsoft’un araştırma yönetim müdürü Eric Horvitz’in, Cortana’nın daha da geliştirildiğini ve diğer mobil platformlara da geleceğini söylediği belirtiliyor.

Bu yılın sonunda hazır olması beklenen Enstein projesinin, Windows 10’daki Cortana’ya entegre edilip, ardından da Android ve iOS için yayınlanması planlanıyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!