Microsoft’un Sanal Asistanı Cortana Android’e Geldi!

Andronova

Daha önce ancak StartWars gibi fantastik filmlerde görebildiğimiz ve denemeye can attığımız sanal asistanlar, artık akıllı telefonlarla hayatımıza girdiler. Bunlardan Microsoft’un sanal asistanı olan Cortana, artık Andorid cihazlarda kullanılabilecek.

Kendilerine OrangeSec ismini veren İtalyan hacker grubunun yaptığı çalışmalar sonucunda başarıyla Android‘e uyarlanan Microsoft’un sanal asistanı Cortana‘nın tüm altyapısıyla birlikte Windows Phone sürümündeki gibi tüm özelliklere sahip olacağı söyleniyor.

Android versiyonu için adını “Portana” koyulan Cortana’nın tabiri caizse “cyborg” versiyonu şimdilik sadece İtalyanca konuşabiliyor.

Hali hazırda Microsoft‘un da kendi sanal asistanı Cortana‘nın diğer platformlarda kullanılmasına yönelik çalışmaları devam ederken, hackerlar henüz ne zaman hazır olacağı belli olmayan bu çalışmayı beklemek istememiş görünüyor. Aşağıda Android‘de çalışan Cortana’nın tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

6E6U6xI6mPs” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir