Microsoft’un Sanal Asistanı Cortana Android’e Geldi!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Daha önce ancak StartWars gibi fantastik filmlerde görebildiğimiz ve denemeye can attığımız sanal asistanlar, artık akıllı telefonlarla hayatımıza girdiler. Bunlardan Microsoft’un sanal asistanı olan Cortana, artık Andorid cihazlarda kullanılabilecek.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Kendilerine OrangeSec ismini veren İtalyan hacker grubunun yaptığı çalışmalar sonucunda başarıyla Android‘e uyarlanan Microsoft’un sanal asistanı Cortana‘nın tüm altyapısıyla birlikte Windows Phone sürümündeki gibi tüm özelliklere sahip olacağı söyleniyor.

Android versiyonu için adını “Portana” koyulan Cortana’nın tabiri caizse “cyborg” versiyonu şimdilik sadece İtalyanca konuşabiliyor.

Hali hazırda Microsoft‘un da kendi sanal asistanı Cortana‘nın diğer platformlarda kullanılmasına yönelik çalışmaları devam ederken, hackerlar henüz ne zaman hazır olacağı belli olmayan bu çalışmayı beklemek istememiş görünüyor. Aşağıda Android‘de çalışan Cortana’nın tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

6E6U6xI6mPs” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir