Microsoft’un Yeni Telefonu Nokia 215! İnanılmaz Fiyat!

media 14065

Microsoft, akıllı telefon piyasasına girdiğinden beri üst segment cihazlardansa orta ve giriş seviyesi cihazlar üretmeyi tercih etti. Microsoft’un bu bakış açısının Nokia 215’le birlikte devam ettiği gözüküyor. Microsoft yetkilileri Nokia 215’in piyasada İnternete bağlanabilen en ucuz cihaz olduğunu belirtiyor.

teknik destek

Nokia 215, piyasadaki ucuz akranlarına göre belirli avantajlar da sağlıyor örnek olarak Facebook, Messenger, Twitter, Bing Arama Motor, MSN Hava Durumu ve Opera Mini Gezgini gibi pek çok uygulamayı da çalıştırabiliyor.

nokia-301-header

Tabi telefonun handikapları da yok değil, cihaz yalnızca 2G desteği sunuyor. Amerika’da bu durumun büyük bir problem oluşturacağını düşünmüyorum çünkü 2G kategorisinde bile Amerikan mobil alt yapısının verdiği İnternet hizmeti oldukça başarılı. Fakat Türkiye’de (cihaz büyük ihtimalle Türkiye piyasasına da girecektir) 2G hizmetinin oldukça yavaş çalışacağına şüphe yok.

Cihazın diğer özelliklerine gelirsek: QVGA 320×250 piksellik ekran, 0.3 mp kamera, fener özelliği, MP3 ve radyo çalar özelliği, Bluetooth teknolojisi…

Cihaz standby olarak 29 günlük şarj süresi sunuyor. Nokia 215’in satış fiyatı 29$ olarak belirlendi. Telefonun 2015’in ilk çeyreğinde önce Orta Asya ardından Avrika, Asya ve Avrupa’da satışa sunulması bekleniyor.

Bakalım tüketim çılgınlığının her gün arttığı bu çağda Nokia 215’e rağbet olacak mı?

4_pXnDWExOw” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın