Miras sorgulama e-Devlet' te başladı

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Turkiye. gov. tr adresinden e-Devlet hizmetlerine yenisi eklendi. Soyağacı ve Seferberlik derken şimdi de mirasçılar için sorgulama hizmeti başladı…

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

E-Devlet miras sorgulaması hizmete alındı. Yakın zamanda soyağacı sorgulama ve seferberlik sorgulama hizmeti büyük ilgi toplamıştı. Hatta bu ilgi nedeniyle siteye erişim dahi yapılamayacak hale gelmişti. Bundan dolayı bu hizmetler ara ara verilmişti. Şimdide yeni bir hizmet başladı. Artık e-Devlet üzerinden miras ile ilgi sorgulama yapabilirsiniz. 

Yeni hizmetin adı mirasçılık belgesi öğrenme olarak yer alıyor. Sorgulamayı T.C. numaranızla yapabilirsiniz.

Miras sorgulama e-Devlet' te başladı

Miras öğrenme sorgulaması açıldı!

Miras sorgulması nasıl yapılır? E-Devlet resmi sitesi üzerinden Adalet bakanlığı bünyesinde “Veraset ilami sorgulaması” başlığından yapılmakta. UYAP altyapısından yapılan sorgulama detaylarına Turkiye.gov.tr’ yi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Sorgulama için her hangi bir yoğunluk bulunmuyor. Tabi bu birazda kapsadığı kişilerin çoğunluğu ile alakalı olduğundan ilgi doğal olarak az olabiliyor.

Bakalım daha hangi hizmetlere e-Devlet üzerinden ulaşacağız…

Miras öğrenme sorgulaması açıldıe-devlet miras sorgulaması


Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2018, 19:19

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak