Miras sorgulama e-Devlet' te başladı

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Turkiye. gov. tr adresinden e-Devlet hizmetlerine yenisi eklendi. Soyağacı ve Seferberlik derken şimdi de mirasçılar için sorgulama hizmeti başladı…

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

E-Devlet miras sorgulaması hizmete alındı. Yakın zamanda soyağacı sorgulama ve seferberlik sorgulama hizmeti büyük ilgi toplamıştı. Hatta bu ilgi nedeniyle siteye erişim dahi yapılamayacak hale gelmişti. Bundan dolayı bu hizmetler ara ara verilmişti. Şimdide yeni bir hizmet başladı. Artık e-Devlet üzerinden miras ile ilgi sorgulama yapabilirsiniz. 

Yeni hizmetin adı mirasçılık belgesi öğrenme olarak yer alıyor. Sorgulamayı T.C. numaranızla yapabilirsiniz.

Miras sorgulama e-Devlet' te başladı

Miras öğrenme sorgulaması açıldı!

Miras sorgulması nasıl yapılır? E-Devlet resmi sitesi üzerinden Adalet bakanlığı bünyesinde “Veraset ilami sorgulaması” başlığından yapılmakta. UYAP altyapısından yapılan sorgulama detaylarına Turkiye.gov.tr’ yi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Sorgulama için her hangi bir yoğunluk bulunmuyor. Tabi bu birazda kapsadığı kişilerin çoğunluğu ile alakalı olduğundan ilgi doğal olarak az olabiliyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Bakalım daha hangi hizmetlere e-Devlet üzerinden ulaşacağız…

Miras öğrenme sorgulaması açıldıe-devlet miras sorgulaması


Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2018, 19:19

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir