Mobil Cihazlar için Yeni bir Kriter Testi: Basemark X 1.0 Play Store’da

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Basemark X 1.0 mobil cihazlar için yeni bir kriter testi oluşturuyor. Şu an sadece Android cihazlar için test ölçümü yapan uygulama İos ve Windows Phone platformu için ise onay bekliyor. Basemark X 1.0 tüm platformlar arasında ilk grafik kriter olmayı hedefliyor. Play Store’da ücretsiz olarak sunulan uygulama diğer testlerin aksine Unity 4 engine ile gerçek bir oyun platform kriteri yapmakta.

teknik destek

PhoneArena kaynakları söz konusu uygulama ile Anroid platformunda yer alan üst seviye telefonların tümünü Basemark X 1.0 testine tabi tuttu. Elde edilen sonuçlar neticesinde Galaxy S4 kapalı ekran fps değerlendirmesinde en iyi performansı ortaya koydu. Tabi söz konusu telefonda hangi versiyonun test edildiği belirtilmemiş.

Samsung’un amiral gemisini HTC One ve Xperia Z takip ederken; Nexus 4’ün açık ekran fps değerinde ise oldukça başarılı bir sonuca imza attığı görülüyor. Elde edilen yüksek skorda Nexus 4’ün HD çözünürlüklü bir ekrana sahip olması önemli rol oynuyor.

Basemark X 1.0 sentetik testi tablet ve telefonlar için tasarlanırken, Android ekosisteminde Android 4.0 ve üzeri sürümlerde çalışmakta. Uygulamayı ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz. Uygulama videosuna ise aşağıdan göz atabilirsiniz.

bKLFDYzQkb0″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın