Mobil Dünyasının Yükselen Yıldızı Xiaomi, MIUI App Store’da 1 Milyar Uygulama İndirme Sayısına Ulaştı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Son dönemlerde mobil dünyasında ZTE, Lenovo ve Huawei’in gösterdiği başarı göz ardı edilemez. Söz konusu üreticiler henüz diğer pazarlarda ülkeleri Çin kadar satış işlemi gerçekleştiremiyor olsa da, her çeyrek açıklanan akıllı telefon verilerinde ilk 5 içerisinde mutlaka yer alıyorlar.

Bu üreticilerin dışında sadece akıllı telefon üretimine odaklanan ve Android işletim sistemi üzerine inşa ettiği MIUI kullanıcı arayüzü ile dünya genelinde birçok kesimin hem beğenisini hem de sempatisini kazanan Xiaomi firmasını sanırım ayrı bir yere koymak gerekiyor.

Satışa sunduğu yüz binlerce cihazı saatler içerisinde tüketen Çinli üretici, MIUI App Store’un kırdığı yeni bir rekor ile tekrar gündeme geldi. Mağaza 391 gün sonunda 1 milyar indirme rakamına ulaşmayı başararak altı çizilecek bir başarı sağladı. Apple App Store aynı indirme sayısına 288 gün sonunda ulaşırken, Windows Phone  Store ise 865 gün sonunda 1 milyar indirme sayısına ulaşmayı başarmıştı. Google Play Store ise 20 ayda söz konusu rakama ulaşmıştı.

Xiaomi’nin önemli bir kilometre taşını geride bırakmasında kalabalık bir ülkede satış gerçekleştiriyor olmasının büyük etkisi var, ancak şirketin üst sınıf özellikler donattığı şık telefonları ve bu telefonlarda yer verdiği özelleştirilebilir MIUI kullanıcı arayüzü şüphesiz satışlarda başrol oynuyor.

MIUI App Store, Çin’de yer alan 200’den fazla uygulama mağazası arasında en fazla uygulama indirilen 5. mağaza konumunda. Günlük 17 milyon kullanıcının aktif olarak kullandığı uygulama mağazasında 1.3 milyon arama yapılıyor. Mağazada şu an itibariyle günlük uygulama indirme sayısı ise 5 milyona ulaşmış durumda.

Kısa süre önce Google’da Android Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Ürün Müdürü görevini yürüten başarılı ve meşhur yöneticisi Hugo Barra’yı bünyesine katan Xiaomi önümüzdeki süreçte Barra’nın tecrübesinden faydalanıp ürünlerini global pazarda satışa sunmanın hazırlıklarını yapacak.

ilgili>> TalkAndroid

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir