Mobil İşletim Sistemlerinin Satış Rakamları Açıklandı!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Akıllı  telefon pazarında modeller arasında kıyasıya bir rekabet varken bunların işletim sistemleri de büyük bir rekabet içinde. Yeni işletim sistemlerinin de önümüzdeki yıllarda pazarda boy göstereceği kesin olan bir gerçek.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Samsung ve İntel tarafından desteklene ve AR-Ge çalışmaları yürütülen Tizen işletim sisteminde sona gelindiği bildiriliyor. Bu işletim sisteminin ortaya çıkması içinse İntel’in mobil işlemcileri ByTraill’in daha yol katetmesi gerekiyor. ByTrailll işlemcisinin şu anki mobil işlemcilerden daha yüksek performans gösterdiği ile ilgili bazı haberler olsada İntel gibi bir şirket böyle bir performans yakalamış olsaydı emin olun bunun her gün reklamını yapardı. Bu sebeplerden dolayı da Tizen henüz “Amiral Gemisi” modeller için henüz hazır değil.

Nokia’dan ayrılan yada ayrılmak durumunda bırakılan MeeGo işletim sistemi yaratıcıları kendi işletim sistemleri SailFish’i yaparak bu işletim sisteminde Android uygulamalarının çalışmasını da sağlamışlardı. Bu işletim sistemi ve Snapdragon 200’lü telefon ile ilgili detaylı bilgiyi değerli yazarımız Mustafa KILIÇ’ın haberinden okuyabilirsiniz. SailFish, Android uygulamaları optimizasyonunu tam anlamıyla yerine getirdiğinde özellikle ucuz telefonlar pazarında kendine yer bulacaktır diye düşünüyorum.

Mobil işletim sistemleri ve buna bağımlı telefonların satış rakamları ise beklendiği gibi oldu. Android %71 ile başı çekerken 2.liği %21 ile Apple alıyor. Apple, Android platformundan bir miktar pazar payı çalmış gibi görünüyor. Windows Phone ise her geçen gün artan bir grafik ile yoluna devam ediyor. Şimdi bu grafiği sizlerle paylaşalım.

İşletim Sistemi Satış Grafiği

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Ülkelere göre Mobil İşletim Sistemi kullanım oranlarında ise İspanya’nın neden iOS kullanmadığını anlayamayarak sizlerle bu grafiği de paylaşıyorum. Sakın doğru yolu bulmuşlar demeyin 🙂

Mobil İşletşim Sistemi Kullanım Oranları Ülkelere Göre

Kaynak: iphonehacks

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak