WiFi şifresi doğru ama yanlış diyor Samsung iPhone...

wifi şifresi doğru ama yanlış diyor iPhone' da çıkabilir ve çözümü içinde adımlarımıza bakınız. Bu durum Xiaomi, Samsung ve Huawei telefon içinde denenebilir.

WiFi şifresi doğru ama yanlış diyor Samsung iPhone...
müşteri hizmetleri

Bilgisayarda ya da telefonda Wifi şifresi doğru ama yanlış diyor sorunu çoğu kullanıcı da çıkabiliyor. Bazen modemden kaynaklı, bazen telefondan ve bazende kullanıcının yaptığı bir yanlıştan dolayı olabiliyor. Sorun ne olursa olsun illa ki bir çözümümüz olacak. Sizde bu uyarının yanında başka bir hatayla karşılaşıyorsanız tam metni bizimle paylaşınız.

Wifi neden bağlanmaz? İlk önce buna kısaca açıklama getirelim. Bazı kablosuz şifre hatasında verilen uyarı şifre hatası şeklinde olmuyor. Bağlanılamıyor, bağlanamadı veya bağlantı sonlandırıldı şeklinde olabiliyor. Bu üç uyarı içinde şifre yanlış deme olasılığımız var. Her zaman ne kadarda kendinizden emin olsanızda bi olasılık acaba demeniz gerekiyor. Belki modem sıfırlanmış veya şifresini değiştirmiş olabilirler. Ya da siz yanlış giriyor olabilirsiniz.

WiFi şifre doğru ama yanlış diyor hatası

Bence şifreyi yanlış hatırlıyorsunuz ya da biri tarafında değiştirilmiş olabilir. Bir ihtimal modemin kendini resetlemesi durumu da olabilir. İhtimalleri sıralarsak daha fazla çıkacaktır. Modem içerisinde girip bakmanızda fayda var. IP adresi genelde 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 oluyor. Şifre için genel modem şifrelerini inceleyebilir ve wifi şifresini değiştirme haberimizden yararlanabilirsiniz.

Birde telefondan wifi bağlanmıyorsa telefondan bu ağı unut yapınız. Detaylarına hem iPhone ve hemde Samsung Galaxy resimli anlatımı wifi bağlanmıyor yazısında bulacaksınız.

Önemli bilgi: Yazımızda önerdiğimiz tüm adımlar denendikten sonra eğer modemin garantisi devam ediyorsa modem müşteri hizmetlerini aramanızı öneririz.

Kablosuz şifre doğru ama yanlış diyor için çözüm

Sorunu genel anlamda ele almaya çalıştık ve çoklu çözüm önerisinde bulunduk. Yazıda resimli anlatımı da bulacaksınız ve varsa sizin ekran görüntünüzü de gönderebilirsiniz.

  • Girdiğiniz şifreyi modem arayüzüne girerek kontrol edin
  • Yazdığınız şifreyi modemden kopyalayıp birde boş bir alana veya not defterine yazın oradan inceleyin veya cihaza yapıştırın
  • Türkçe wifi adı veya şifresi kullanmayın
  • Modemin kanal ve de şifreleme tiplerini değiştirerek deneyin
  • Modem kendini sıfırlamış olabilir ve bazı modemler otomatik kurulum yapabiliyor. Yani sıfırlasa internet bağlantısı olmazdı demeyin
  • Bazen modemde güvenlik duvarının engellediği olabiliyor. Firewall kapatılarak denensin
  • Modemi resetlemeniz ve kurulum gerekebilir. Modem kurulumu bölümünden modeminizi araştırabilirsiniz
  • Yazılımda hata olabilir. Sıfırdan yazılım atın ve güncelleme dosyasını modemin resmi sitesinde yer alabilir veya farklı sitelerde bulunma olasılığı var 

WiFi şifresi doğru ama yanlış diyor Samsung iPhone...

müşteri hizmetleri