ZTE ZXHN H298A modem bridge köprü modu açma

ZTE modemde bridge köprü nedir ve bu mod nasıl açılır örnek bir resimle göstermek istedik. Kolay bir adımı var ama yine de kısa bir açıklamayla gösterdik.

ZTE ZXHN H298A modem bridge köprü modu açma
müşteri hizmetleri

ZTE ZXHN H298A modem köprü modu nasıl açılır resimli anlatımla örnek vermeye çalıştık. Bağlantı sırasında bir hata mesajı verirse bize yazabilirsiniz. Bu herhangi birinin yaptığı bir işlem değil ve çoğunlukla firmalarda karşılaşıyoruz. 

Bridge mode, genelde kablosuz sinyalin yetersiz kaldığı durumlarda tercih edilebiliyor. Fazla olan bir modemin köprü modu üzerinden ikinci bir bağlantı noktasıyla daha kullanışlı hale getirilebiliyor. Birden fazla internet bağlantısını da ikiye bölerek kullanım imkanı da sağlanabilir. Bunun dışında bir server üzerinden internet çıkışı da sağlanabilir.

Bu bölüme giriş için adımlara aşağıda bulacaksınız. Erişimde sıkıntı olan durumlar için güvenlik duvarının pasif yapılması yeterli olabilir. Birde kullanım alanına göre DMZ bölümü yapılandırılabilir.

ZTE köprü modu nasıl açılır?

  • Arayüne 192.168.1.1' den ulaşın.
  • Kolay menüden "Kolay bridge / köprü" açın.
  • Yan taraftan özelliği açın.
  • Yapılandırmadan sonra sıkıntı olursa modem kapatılarak tekrar açılıp test edilsin.

Bridge açılmıyor ise;

  • Modem yeniden başlatılmasına rağmen sorun varsa girilen değer kontrol edilsin.
  • Farklı bir şeyle denensin.
  • Modem resetlenip tekrardan aynı işlemler yapılsın.

ZTE ZXHN H298A modem bridge köprü modu açma

ZTE ZXHN H298A güvenlik duvarı kapatma

Bazı yazılım uyumsuzluklarında yapılan ayarlar kaydetmiyor veya geçiş vermeyebiliyor. Bu gibi durumlarda modemin web adresinden güncel sürümünü indirip yönetim başlığı içerisinden gerekli yüklemeyi yapabilirsiniz. İşlemler sırasında farklı bir kısıma girmemeniz ve başladıktan sonra sayfanın açık kalması gerekiyor. %100 Bilgisi geldiğinde modem kapatılıp açılabilir.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2020, 12:46