ZyXEL vmg3312 modem kurulumu resimli anlatım

ZyXEL vmg3312 B10A modem kurulumu için hazırladığımız resimli anlatımla kolayca işlemleri yapacaksınız. Modemin kablosuz ayarları içinde önemli notlar içermekte.

ZyXEL vmg3312 modem kurulumu resimli anlatım
müşteri hizmetleri

Google Chrome' u açın ve ZyXEL vmg3312 b10a b10b modem ip' sini yazarak modem kurulumu arayüzüne giriniz. Giriş bilgileri ve PPP kullanıcı şifresini verilen evrakta bulacaksınız. İnternet bağlanmazsa veya bağlantı ışığı yanmazsa modemin resetlenmesi gerekiyor. Şunları unutmamak gerekiyor işlemleri doğru yapmanıza rağmen internet yok ise altyapı, kablo ve modemin arızalaı olma olasılığını değerlendirmeniz gerekiyor.

  1. Bilgisayardan boş bir internet sayfası açınız ve "192.168.1.1" yazıp giriniz.
  2. Kullanıcıya admin yazalım.
  3. Türk Telekom' dan verilen modemlerde şifre "turktelekom"
  4. Superonline' de "superonline"
  5. Turknet veya dışarıdan modem aldıysanız "1234" 
  6. Yeni bir şifre belirleyin veya atla ile devam edin.

ZyXEL vmg3312 modem kurulumunu hazırladığımız makalede birde kablosuz ayarlar için yapmanız gerekenleri alt alta sıralayacağız. Modem açılmazsa da yapacağınız reset ve yazılımın güncellenmesi olacaktır.

ZyXEL vmg3312 modem kurulumu resimli anlatım

Ağ ayarlarına giriniz ve alt alta açılanlardan “Genişbant” olana tıklayın.

ZyXEL modem kurulumu resimli anlatımı

Ekrana bağlantı bölümleri açılacak. "MyISP ETH" olan seçeneğin sağ kısmındaki kaleme tıklayın.

ZyXEL ppp kullanıcı adı şifresi nedir

ZyXEL ppp kullanıcı adı şifresi nedir? Etkin kutucuğunu işaretleyin ve kapsüllemede PPPoE olarak seçilecek. "VCI ve VPI" olan seçenek resimdeki gibi olacak. PPP bilgisinde kullanıcıya internet alınan yerden verilen hizmet adı ve şifresi yazılacak. Bilmeyenler için müşteri hizmetlerinin aranması gerekiyor. Uzantı örnek test@turk.net olarak kayıt edin. 

ZyXEL vmg3312 kablosuz kurulumu

Oturum açtıktan sonra gelen ilk oturuma geçiniz. Bu sefer "Kablosuz" ile devam edin.

ZyXEL ağ adı nedir

Kablosuzu açmak için aktif seçeneği ile açınız. Kablosuz adı yani SSID bölümüne wifi adını yazın. Kanal otomatikte ama önerimiz siz "11" olarak değiştirin.

ZyXEL SSID adı

Güvenlik seviyesine gelip "Güvenlik modunu" PSK olarak seçin. Wifi şifresine uzun olacak ve karmaşık olacak bir şifre yazın. Özel karakterler kullanmanızı da öneriyoruz. Örnek =(?&/)^ gibi ve son işlem uygula butonuna tıklamanız.

ZyXEL vmg3312 kablosuz şifre

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2020, 22:18
müşteri hizmetleri