Modem PPP internet şifresi nasıl değiştirilir

media 834

Modem internet şifresini değiştirmek için yapmanız gereken adımlar resimlerle gösteriyoruz. Dikkat edeceğiniz alan dışında kafanıza göre herhangi bir alanda işlem yapmayınız.

teknik destek

Örnek verdiğimiz modemin markası TP Link ve diğerlerinde (Huawei, Zyxel, ZTE…) bölümler farklı olduğunu belirtelim. Buradaki işin mantığını anlatmak adına resimlerle adımları göstermek istedik. Dikkat etmeniz gereken adımlar PPP şifreniz ve kullanıcı adınızı doğru yazmanız. Çoğu kablosuz bağlantının bilgileriyle ya da modemin arayüz giriş bilgisiyle karıştırıyor.

Kullanacağınız bilgilere nereden ulaşacağınızı öğrenmek isteyenler önce ilk abonelikte verilen evraklara bakmasını ve eğer yoksa hizmeti aldıkları sağlayıcının çağrı merkezini aramaları gerekiyor. Örnek bilgi [email protected]

Kullanılan modelin otomatik kurulma desteği varsa resetlendiğinde kendiliğinden bu bilgiler işleme alınacak. Sizin yapmanız gereken WiFi alanındaki bilgileri değiştirmeniz olacak. Eğer uyumlu değilse belki müşteri temsilcisinin uzaktan işlem yapma durumu söz konusu olabilir.

 1. Arayüze girişi yapınız.
 2. Parola bu modelde turktelekom  
 3. Yan alandaki “AĞ” alanına girip ve “WAN” olanla devam edin.  
 4. Orta alanda “Dsl_internet” yazan alandan “Düzenle” seçeneğine tıklayın. (Durum alanında “Bağlı” yazıyor olana)
 5. ATM kısmında yazanlar ekran görüntüsündeki gibi olacak. (Bu tüm markalarda aynıdır)  
 6. Bağlantı türünün her zaman PPPoE olacağını belirtelim. Bu seçenğinde değişmeyeceğini söyleyelim.    
 7. PPP şifre ve kullanıcıya evraklardan ulaşabilirsiniz. 

Sıralama bu şekilde olacak ama yeni kurulum yapılacaksa o zaman “Hızlı kurulum” bölümünden işlem yapılacaktır.

Modem şifresini değiştiremiyorum sorunuyla alakalı yapmanız gerekenler ise;

 • Cihazın fişini çekiniz ve kısa bir süreliğine bekletin. Taktığınızda kontrol ediniz ve bilgiler değişmemişse tekrardan yazınız.
 • Cihazın başka alanlarında değişiklik yapılabiliyor mu diye deneyelim. Eğer sıkıntı yoksa belki sizden kaynaklı bir yanlışlık olabilir. Yok varsa o zaman modemi resetleyelim.
 • Bilgisayarda kullandığınız tarayıcıyla alakalı bir problem çıkabilir. Gizli sekmeyle ya da başka tarayıcıyla test edilebilir.
 • Windows tarih ayarının yanlış olmasından dolayı ayarların kayıt edilememesi veya giriş yaparken çıkışa atma sorunuyla karşılaşılabilir.
 • Telefon üzerinden bağlanarak işlemleri yapmaya çalışınız.
 • Bir ihtimalle üründe yazılım güncellemesiyle sıkıntı çözülecektir.

Modemin içerisine girerken kullandığınız şifreyi değiştirmek istiyorsanız yan sakmeden “Sistem araçları” ve yönetim kontrolünden işlem yapabilirsiniz. Tabi diğer markalarda farklı yerden işlemi yapacaksınız.

Modem PPP internet şifresi nasıl değiştirilir

Modem internet şifresini değiştirme


Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2021, 18:14

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın