Modem şifre değiştirme nasıl yapılır?

media 6956

Modemde kablosuz şifre nasıl değiştirilir? Kablosuz modem şifre değiştirme ayarlarına girerek uzunluk öneri en az 13 karakter ve özel karakterlerde kullanarak bir şifre belirlenmeli.

teknik destek

Kablolu veya kablosuz modem şifre değiştirme işleminden söz etmeden önce kısa bir bilgilendirmemiz olacak.

Çoğu evde internet bulunuyor. Bazıları ev’ e internet bağlatırken bazılar ise cep telefona aldıkları internet paketiyle idare etmekte. Sınırsız internet kullanımları yanında çoklu kullanıcıların türemesine neden olabiliyor. Yani yancı kullanıcılar. 🙂 Bundan rahatsız olan internet sahipleri ara ara modem arayüz şifre değiştirme ve wifi şifre değiştirmeye yönelirler. Bazıları şifre değiştirmek isterken yanlışlıkla internet kullanıcı bilgilerini değiştirebiliyor. Sonrasında internet bağlantısı olmuyor.

Şifre değiştirmede sorun çıkar mı? Modem arayüzüne girerken kullanılan şifreyi kablolu veya kablosuz bağlantı ile değiştirebilirsiniz. Ama kablosuz şifre değiştirme işleminde bazen bağlantı yapılamıyabiliyor. Bazen kanal ayarları veya şifreleme tipi uyumsuzluğundan bağlantı yapılamayabiliyor. Bu durumda ethernet kablosuz gerekiyor. Modem şifresi nedir?

Modem şifre değiştirme nasıl yapılır?

Modem şifresini değiştirme

Modem şifresini değiştirme nasıl yapılır? Boş bir internet sayfasına 192.168.1.1, 192.168.1.0 veya 192.168.2.1 yazarak giriş yapınız. Modem markasına göre bu ip adresi değişmekte. Arayüze girdiğinizde sağ en altta gelişmiş ayarlar, araçlar, ayarlar, gelişmiş veya bakım başlığına tıklayın. Altında şifre değiştirme seçeneği olacak. Bu başlıklar markalara ve modellere göre değişebilmekte.

Modem şifresi neden değiştirilmeli? Standart şifreler olduğundan o ağa bağlanmış tüm bilgisayardan veya cep telefondan arayüze ulaşıp şifre değiştirelebilir. Bunun dışında cihaz ve kişisel bilgilere güvenlik yönünden zarar verilebilir.

Kablosuz ile ilgili geniş bilgi için wifi şifre değiştirme haberimizi incelemenizi öneriyoruz.

Kablosuz şifre değiştirme nasıl yapılır?

  • Modem içerisine giriniz. Modem ip adresi markaya göre değişmekte. Örnek Asus, ZTE TP-Link, Zyxel, Huawei 192.168.1.1 ve Edimax, Airties ise 192.168.2.1
  • Şifre ttnet, turktelekom, superonline, admin veya 1111
  • Giriş yaptıktan sonra ayarlarda WLan, ya da kablosuz ağ ayarlarını gösteren başlığa tıklayın
  • Paylaşımlı anahtar, şifre, parola veya kablosuz şifre yazan yerden wifi şifresini değiştirebilirsiniz. Belirlenebilecek örnek şifre _*6).5Ty..?M/

Modem CD’ si ile wifi şifre değiştirme: Sıfır alınan modemlerin yanında gelen kurulum cd ile modem şifresini değiştirebilirsiniz. CD’ yi bir bilgisayara takıp kurulum adımlarını takip ediniz.

Kablosuz şifre değiştirme nasıl yapılır?

Şifre değiştirme hatası

Modem ayarları hatası: Modemden şifre değiştirirken şifreleme hatası veya gereksinimleri karşılamıyor şeklinde bazı hata kodlarıyla karşılaşılabilir. Bu sorun şifre belirlenirken yapılan yanlışlıklardan kaynaklı. Örnek şifre uzunluğunun kısa olması, şifrenin güvensiz olmazı, Şifrelerde Türkçe karakter kullanma, ağ adında Türkçe karakter kullanma ve sayı / yazıyla karşılık şifreleme yapılmaması.,


Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2019, 21:31

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın