Moto E’nin Fiyatı Beklendiği Gibi Herkesi Şaşırtacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Motorola cephesinde şu an için ismi zikredilen iki model var. Bunlar; satış kutusu geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan uygun fiyatlı Moto E, bir diğeri ise Moto X’in devam modeli niteliğindeki Moto X+1 modelidir. Mobil bölümü Lenovo bünyesinde faaliyet gösteren Motorola geçtiğimiz günlerde basın mensuplarına dağıttığı davetiyelerde 13 Mayıs’ta Londra’da bir etkinlik düzenleyeceğini açıklamıştı. Söz konusu etkinlikte içeriğe dair bir net bir bilgi verilmese de, hazırlanan davetiyede “Herkes için fiyatlandırıldı” ifadesi tanıtılacak telefonun Moto E olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

teknik destek

Moto E, Moto G’den daha düşük özelliklere sahip olacak. Bu durum haliyle daha uygun bir fiyatı da beraberinde getirecek. Moto E’nin tanıtılmasına sayılı günler kalmışken telefonun fiyat bilgisi Hindistan’ın ithalat ve ihracat veri sitesi Zauba’da listelendi. Eş zamanlı olarak Hindistan’da da tanıtılması beklenen akıllı XT1022 kod adlı telefon 6.330 INR (106$) fiyatla listelendi. Bu fiyatın 4GB’lik versiyon için olduğu tahmin ediliyor.

Moto E, Moto G’den daha düşük özelliklere sahip olacak fakat telefonun sahip olduğu donanım fiyatı göz önüne alındığında hiç de yabana atılacak gibi değil. Sadece 6.2mm kasa kalınlığına sahip olacak akıllı telefonda 4.3-inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü bir ekran yer alacak. Telefon güç birimini ise Qualcomm cephesinden dört çekirdekli Snapdragon 200 oluşturacak. Bellek tarafında ise 1GB RAM ve 4GB dahili depolama bizleri karşılıyor. Telefonun hafıza kart desteği sunup sunmadığı bilinmiyor.

Çift SIM kart desteğini beraberinde getirecek Moto E’de ayrıca LED flaşlı 5MP arka kamera, ön kamera, Android 4.4 KitKat işletim sistemi ve 1.900mAh kapasite pil yer alacak. Telefonun yaz aylarında ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor.

Motorola-Moto-E-white

Not: Haber görseli Moto G’ye ait.

kaynak: phonearena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir