Moto X, Avrupa’da Satışa Sunulmayacak; Daha Ucuz Çözümler Gelebilir!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Motorola, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın etkinliği ile uzun zamandır gündemi meşgul eden Moto X’in tüm detaylarını gün yüzüne çıkarak heyecanlı bekleyişe son verdi. Uzun süren Ar-Ge çalışmaları ve geliştirme sürecine Google cephesinden mühendislerin dahil edilmesi ile yorucu bir çalışma neticesinde oluşturulan Moto X, kimilerine göre hayal kırıklığı olarak değerlendirilse de, bünyesinde barındırdığı kimi yenilikçi özelliklerle diğer telefonlardan sıyrılır.

Andronova

Telefonun uyku modunda ve kilit ekranda dahi komutları algılayıp bunları yerine getirmesi ve söz konusu uygulamanın çalışma işlevini düzenlemek için telefona bir çekirdek yerleştirilmesi, 10.5MP çözünürlüklü Clear Piksel kamera Android tarafında kameraya yeni bir soluk getirilmesi ve tabi ki özelleştirilebilir yapı (kasa yapısı, duvar kağıtları vs.) sunması Moto X’in fark oluşturan yenilikleri arasında.

Moto X halihazırda Amerika’da beş büyük taşıyıcı tarafından farklı tarifeler altında satışa sunulmuş durumda. Telefonun lanse edilmesi ile merak giderilse de, etkinlik esnasında Motorola CEO’su Dennis Woodside tarafından yapılan açıklamalar özellikle Avrupalı kullanıcılarda hayal kırıklığı yarattı. Woodside, Moto X’i Avrupa’da satışa sunmayacaklarını bildirirken, Motorola İngiltere’den bir yetkili ise Moto X yerine yine Moto X portföyünde yer alacak telefonların Avrupa pazarında yer bulacağını açıkladı. Bu durum da Moto X adı altında yeni çözümlerin de yolda olduğunu gösteriyor.

Moto X’in Avrupa neden satışa sunulmadığına dair net bir açıklama yapılmadı, ancak arz-talep ya da pazarın farklı bir tüketici yapısı sunması bu durumun önündeki engeller olabilir.

Moto X ya da X portföyüne dahil edilecek ürünlerin daha ucuz fiyat yapısı sunacağı bu sebeple teknik özellikler noktasında Moto X’in gerisinde kalması bekleniyor.

ilgili>> GSMArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın