Moto X Kullanıcıların Kendi Tasarlayacakları İlk Akıllı Telefon Olacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mayıs sonunda düzenlenen AllThingsD D11 açık oturumuna katılan Motorola CEO’su Deniz Woodside tarafından ilk kez resmi olarak doğrulanan telefon için Motorola reklam çalışmalarına başladı. Amerika’nın saygın gazeteleri arasında yer alan The New York Times, USA Today, Wall Street Journal ve Washington Post’un bugün yer verecekleri reklam ile telefona dair bazı detaylar da ortaya çıktı.

teknik destek

Moto X cephesinde yılın ilk çeyreğinde oluşan iddiaları hatırlayacak olursak, telefonun özelleştirilebilir bir donanım ve tasarıma sahip olacağı belirtildi. Bu noktaya temas eden gelişme gazetelerde yayınlanan reklamda bir kez daha ortaya çıktı. Motorola, söz konusu reklamda Moto X için “Kullanıcıların kendileri tasarlayacağı ilk akıllı telefon” ifadesini kullanıyor. Buradan net çıkarımlar yapamasak da, Google’ın renk, depolama birimi, kullanıcı arayüzü gibi alternatifleri kullanıcıya bırakacağını öngörebiliriz. Donanım, RAM ve tasarım noktasında telefonun standart kalması beklenirken; reklamda yer alan bir diğer önemli detay ise telefonun Amerika’da tasarlandığı ve yine Amerika’da üretilecek olmasıdır.

Şirket CEO’su Dennis Woodside konuya ilişkin ilk açıklamaları katıldığı açık oturumda belirtmiş ve Moto X’in tamamı Amerika’da üretilen ilk telefon olacağının altını çizmişti. Tabi şirketin, telefon için gerekli olan tedariki başta Güney Kore olmak üzere farklı pazarlardan sağladığını hatırlatalım. AMOLED ekranın kullanılacağı telefonda, panel üretimini Samsung karşılayacak.

Telefonun sahip olduğu donanıma ait detaylar sunulmazken, bu noktada referans alacağımız tek kaynak mobil dünyasının fenomeni Evleaks olacak. Ortaya attığı iddiaların doğru çıkmasıyla nam salan Evleaks, Twitter hesabı üzerinden telefonda yer alacak teknik özellikleri şu şekilde sıralamıştı: 1.7GHz frekans hızında Qualcomm’un çift çekirdekli Snapdragon S4 Plus MSM8960 işlemci, 4.5 ya da 4.7-inç boyutunda HD çözünürlüklü ekran, 2GB RAM, 16GB dahili depolama birimi, 10MP çözünürlüklü arka kamea, 2MP ön kamera, Android 4.2.2 ve micro SD kart desteği.

kaynak: AndroidCentral

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!