Moto X, Saf Android ile Çalışacak ve Clear Piksel Kameraya Sahip Olacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Son dönemde Motorola’da yaşanan hareketlilik artık dikkat çeken bir noktaya ulaştı. Google bünyesine geçen şirketin son iki yıldır sürdürdüğü Ar-Ge çalışmaları önümüzdeki birkaç gün içerisinde meyvelerini verebilir. Aylardır gündemden düşmeyen Moto X ve Droid Razr serisine dahil edilmesi beklenen bazı telefonlar, 11 Temmuz’da (öngörülen tarih) düzenlenmesi beklenen etkinlik kapsamında kullanıcıların beğenisine sunulabilir.

teknik destek

Moto X’in teknik özellikler noktasında orta seviye özellikler sunacağı bildirilirken, son olarak telefon için yayınlanan gazete reklamında Moto X için “Kullanıcılar tarafından tasarlanacak ilk telefon” ifadesi ön planda tutulmuştu.

Moto X hakkında en fazla haberi Android and Me sitesinde okuduk desek yeridir. Site çalışanlarından Taylor Wimberly, Google ile yakın ilişkiler içerisinde ve Moto X için yeni iddialar ortaya attı. Wimberly, Moto X’in stok Android ile çalışacağını ve telefonun güncelleme desteğinin Google tarafından sağlanacağı belirtirken, telefonda yer bulacak kamera içinse “Clear Pixel Camera” ifadesini kullandı.

Söz konusu ifadenin tam olarak ne anlama geldiği henüz bilinmiyor. Muhtemelen HTC’nin UltraPiksel sensörüyle rekabet için bir pazarlama terimi olabilir. Bir önceki söylentide telefonun 10MP çözünürlüklü bir kameraya sahip olacağı iddia edilmişti. Gelişmiş bir arayüz sunması da beklenen kamera da jest ve mimiklerle akıllı eylemleri gerçekleştirmesi (söz ile fotoğraf çekme ya da otomatik kamera uygulamasını başlatma) bekleniyor.

Son gelen detayları değerlendirecek olursak; Google’ın Moto X ya da bir dönem X Phone olarak adlandırılan projede ipleri tamamen eline aldığını görüyoruz. Google’ın, bünyesindeki Motorola markalı akıllı telefonlara güncelleme desteği sunacak olması mantıklı bir gelişme ve ilerleyen dönemlerde Nexus’ların yanı sıra Motorola markalı telefonların da güncellemeden nasiplenecek ilk cihazlar olacağını görüyoruz.

kaynak: AndroidAuthority

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!