Moto X’in Clear Pixel Kamerası ilk Sınavını Lumia 1020 Karşısında Verdi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google’ın 12.5 milyar dolar ödeyerek satın aldığı Motorola’nın satın alım işlemi sonrası en büyük atılımı olarak gösterilen Moto X geçtiğimiz günlerde düzenlenen basın etkinliği kapsamında kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Telefonun onlarca farklı arka kapak tasarımı ve renk seçeneği sunması öne çıkan detayların başında gelmişti.

Andronova

Motorola cephesinde geliştirilen ve sağlanan yeni optimizasyonlar sayesinde X8 (2 adet CPU, 4 adet GPU, 2 adet sürekli açık kalan mikrofon ve veri işleme) olarak adlandırılan yeni bir işlemci çözümünü telefonda sunan şirket, stok Android ile çalışan telefonda yeni bir kamera arayüzü geliştirdi. Yenilenen kamera arayüzünün yanı sıra Clear Pixel olarak adlandırılan yeni teknoloji sayesinde ise sensöre daha fazla ışık sığdırılarak karanlık ortamlarda daha net çekimler sağlanıyor.

Kullanıcılar cephesinde meraka sebep olan 10.5MP çözünürlüklü kamera ilk sınavını Nokia’nın geçtiğimiz ay lanse ettiği Lumia 1020 modeli karşısında verdi. Lumia 1020’nin sahip olduğu 41MP çözünürlüklü kamera ile halihazırda en iyi kameralı telefon olduğunu hatırlatmakta yarar var. PureView teknolojisi ile donatılan telefonda aynı zamanda karanlık ve az ışıklı ortamlar için Xenon flaş da yer bulmaktadır.

Telefonlar ilk olarak düşük ışıkta test edilirken, bu noktada Lumia 1020’nin rakibinin bir hayli önünde olduğu net bir şekilde görülmektedir. Clear Pixel teknolojisi her ne kadar %75 oranında daha fazla ışığı sensöre sığdırıyor olsa da, Nokia’nın PureView kameralı amiral gemisi modeli sahip olduğu daha büyük sensör ve optik görüntü sabitleme özellikleriyle rakibinin bir hayli önünde.

media 16709

media 16710

Bir sonraki flaşlı çekimleri değerlendirdiğimizde ise; Lumia 1020’de yer alan Xenon flaşın burada görevini en iyi şekilde yaptığını görüyoruz. LED flaşa sahip Moto X’in sunduğu performansı ise One X ya da Galaxy S4 modelleri ile değerlendirmek sanırım daha sağlıklı olacaktır. Zira bakıldığında Lumia 1020 tamamen kamera özellikleri ile öne çıkan bir telefon.

media 16711

media 16713

vnizb7WQX7w” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

ilgili>> blog.gsmarena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın