Moto X’in Lansmanı için 11 Temmuz İşaret Ediliyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Moto X için artık yolun sonuna gelmiş olabiliriz. Mobil dünyasında uzun süredir gündemdeki yerini koruyan Moto X, ilk olarak mayıs sonunda düzenlenen D11 konferansında resmi olarak doğrulanmıştı. Şirket CEO’su Dennis Woodside tarafından telefonun resmi adının da Moto X olarak belirlenmesinin yanı sıra, donanım noktasında çok da detaya girilmemişti. Aradan geçen süre zarfında telefon hakkında detaylar gelmeye devam etti ve mobil dünyasının ünlü sızıntı kaynağı Evleaks, telefonda yer alacak donanıma dair bazı detaylar paylaştı. Google ise 4 Temmuz’da Amerika’nın önde gelen gazetelerinde Moto X hakkında bazı ipuçları veren bir reklam yayınladı.

Andronova

Söz konusu reklamda belki de en dikkat çeken ayrıntı telefonun kullanıcılar tarafından tasarlanacak olmasıdır. Burada tasarımı biraz açmak gerekirse, kullanıcıların telefonun rengini belirleyebileceği üzerinde durabiliriz. Bunun dışında donanım noktasında telefonun özelleştirilebilir bir yapıda olması beklenmiyor.

Telefon hakkında iddiaları arttığı şu günlerde PhoneArena sitesinde çıkan bir haber telefonun tanıtım tarihi hakkında detaylar sunuyor. Site, 11 Temmuzda Motorola’nın önemli bir etkinlik düzenleyeceğini belirtirken, kendilerine projenin başındaki isimlerden bir olan Guy Kawasaki’den bir davetin de geldiğini ifade ediyorlar. Bunun yanı sıra telefon için yayınlanan reklamdan yola çıkarak elde edilen ipuçlarından 11 Temmuz tarihinin de ortaya çıktığı görülüyor.

Bir deniz ya da göle atlamak üzere olan erkek ve bayanın duruşlarından yapılan çıkarımlara değinecek olursak; erkeğin duruşu “X” anlamı taşıyor ve bir anlamda Moto X vurgu yapılıyor. Bu arada X’in Roma rakamlarında 10 anlam ifade ettiğini belirtelim. Bayanın duruşu ise “I” şeklinde algılanırken XI ifadesinin 11 anlamı taşıması sebebiyle, lansman tarihinin reklam afişinde gizlendiği iddia ediliyor. 11 Temmuz’da düzenlenecek etkinlik kapsamında Moto X’in yanı sıra üst seviye teknik özellikler sunması beklenen Droid Razr Ultra modelinin de tanıtımı bekleniyor.

kaynak: PhoneArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.