Moto X’te Yer Alan ActiveNotifications (Aktif Bildirim) Uygulaması Play Store’daki Yerini Aldı

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Moto X sunduğu teknik özellikler itibariyle her ne kadar birçok kesimi memnun etmese de, telefonda yer alan yenilikçi kimi gelişmeler ilerleyen dönemlerde diğer Andorid kullanıcılarının da dikkatini çekecek cinsten. Bunların başında ise, sensöre bağlı olarak telefona gelen iletileri sürekli ekranda aktif halde tutan ActiveNotifications özelliğidir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Söz konusu özellikte telefonunuz kilit ekranda dahi olsa Moto X, Aktif Ekran sayesinde bu iletileri görmemizi sağlıyor.Üstelik ekranı sürekli açık kalması pil konusundaki endişeleri boşa çıkarıyor. Uygulama pil tüketimini en aşağıda tutmak için sadece gerekli alt pikselleri harekete geçirir ve bu noktada batarya tüketiminde yaşanan olumsuzlukları en asgari seviyeye çekiyor.

Telefon ayrıca cebimizdeyken bildirim ekranı aktif hale geçmiyor, cebimizden çıkardığımız anda ise sensörün devreye girmesi ile bildirim ekranı da aktif hale geçiyor. Telefona gelen iletiler ActiveNotifications uygulaması sayesinde basit bir şekilde cevaplandırılıyor. Dilerseniz sağa ya da sola kaydırmalarla gelen iletileri ekran üzerinden silebilirsiniz.

Uygulamada yapacağınız özel ayarlamalarla, gece boyunca iletilerin aktif ekranda görünmemesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında ekran parlaklığı da söz konusu özelleştirmeler arasında yer alıyor. Uygulama kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor ancak, bahsi geçen tüm detaylardan faydalanmak için ücretli sürümü almanız gerekiyor.

ActiveNotifications uygulamasın erişim sağlayabilirsiniz. Uygulamanı nasıl çalıştığına dair daha fazla detay için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak