Moto X’teki Kamera Uygulaması Nasıl Çalışacak? [Video]

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Moto  X lansmanına sayılı günler kalırken, Motorola ve Amerikalı taşıyıcı Verizon arasında düzenlenen etkinlik kapsamında Droid serisine üç yeni telefon daha eklendi. Söz konusu telefonlar sadece operatöre özgü olacak ve ülke sınırları içerisinde satışa sunulacak.

teknik destek

Etkinlik süresince Motorola temsilcileri telefonda yer alan teknik özellikleri anlatadursun, Droid Ultra modeli ile kamera uygulamasının nasıl çalışacağı noktasında detaylar aktarıldı. Benzer kamera arayüzünün ortaya çıkan sızıntılarda Moto X’te de yer aldığı görülmüştü.

Video öncesinde telefondaki “Active Touch” adlı özelliğin çalışması gösteriliyor. Google Now’a nazaran daha gelişmiş bir sesli asistan hizmeti sunan ve uygulamanın nasıl çalıştığına dair kısa bir sahneye yer verilmiş. Görüldüğü üzere telefon kilit ekranda dahi komutları algılayabiliyor.

Moto X’in dikkat çeken özelliklerinden biri de kuşkusuz Clear Pixel teknolojisine sahip 10.5MP çözünürlüklü ana kamerası olacak. Stok Android’te yer alan kameradan farklı bir arayüz sunan kamera uygulamasında ekrana dokunma hareketi ile çekim gerçekleştirilecek. Uzun dokunuşlarda ise telefon seri çekimler sağlıyor. HDR, ağır çekim ve çoklu çekim ise kameranın yetenekleri arasında yer alıyor.

Kamera ekranında sağa doğru ekran kaydırmasında kamera kısa yollarına, sola kaydırmada ise galeriye erişim sağlanıyor. Yukarıdan aşağıya doğru yapılan kaydırma hareketinde ise zoom özelliğinin devreye girdiği görülüyor. Yine daha önce bahsettiğimiz arka arka yapılan iki bilek bükme hareketi ile kamera uygulaması otomatik olarak başlatılıyor. Detaylar için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

wNvDJ1lQ7KQ” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: AndroidandMe

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!