Motorola Atrix 2 Görüntülendi ve Detayları İnternete Sızdı!

Motorola‘nın 2011 yılı amiral gemisi olan Atrix, çift çekirdekli ilk akıllı telefonlardan biriydi. Nvidia‘nın Tegra 2 çipsetinden güç alan cihaz,GSM ve 4G versiyonlarıyla satışa sunulmuştu. Her cihada olduğu gibi Atrix’in de eksik görülen ya da beğenilmey

Motorola Atrix 2 Görüntülendi ve Detayları İnternete Sızdı!
müşteri hizmetleri

Motorola‘nın 2011 yılı amiral gemisi olan Atrix, çift çekirdekli ilk akıllı telefonlardan biriydi. Nvidia‘nın Tegra 2 çipsetinden güç alan cihaz,GSM ve 4G versiyonlarıyla satışa sunulmuştu. Her cihada olduğu gibi Atrix’in de eksik görülen ya da beğenilmeyen kısımları oldu, fakat tecrübeli üreticisinin de yardımıyla özellikle de Amerika‘da AT&Toperatörüyle büyük başarı yakaladı. AT&T ile sunulmuş en güçlü cihaz olan Atrix, internete son sızan bilgilere göre yakın zamanda yenilenecek!

BGR‘ın yayınladığı fotoğraflarla ortaya çıkan Motorola Edison adlı Atrix 2‘nin önceki modelden çok daha iyi göründüğünü söylemeliyiz. Cihaz, plastikten oluşan kasasıyla çok daha şık, estetik ve tatmin edici bir tasarıma sahip. Boyut ve ağırlığının ise orjinal Atrix’ten pek farklı olacağını sanmıyoruz.

Cihazın özellikleri hakkında fazla bilgiye sahip değiliz. BGR’ın kaynaklarından gerçekleşen sızıntıya göre; cihaz 4G LTE teknolojisiyle gelmeyecek. Bir süre daha AT&T operatörü 4G LTE ağını desteklememeye devam edecek gibi gözüküyor. Atrix 2′de HSPA+bağlantı teknolojisine yer verilecekmiş.

Kaynaklar, cihazın çift çekirdekli bir çipsetle duyurulacağını belirtiyor. (Texas Instruments üretimi OMAPserisi bir çipset olabilir.) Sızan resimlerde ise; cihazın Android 2.3.5 Gingerbread versiyonunu taşıdığı ve Full HD 1080p video çekimi yapabilen 8MP‘lik bir kameraya sahip olduğu görülüyor.

Motorola Atrix’ten çok da öteye gidemeyen Edison’un Motorola’dan beklediğimiz yeni amiral gemisi olmadığını düşünüyoruz. Hatta Avrupa versiyonun çıkması şüpheli olabilir. Zira 2012 yılında dört çekirdekli çipsetlerin kullanılmasıyla birlikte yeni amiral gemileri duyurulacak. Yatırımını memleketi olan Amerika için yapmayı tercih eden Motorola, geçmişte birçok cihazını Avrupa’ya sunmamıştı. Bu sebeple yeni Atrix’in sadece AT&T için sunulması bizleri şaşırtmayacaktır.

Motorola Atrix 2 ya da Edison’un BGR tarafından internette yayınlanan resimlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR