Motorola Shamu’nun (Nexus 6) Teknik Özellikleri Benchmark’ta Ortaya Çıktı

Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Son iki Nexus akıllı telefon için tercihini LG’den yana kullanan Google’ın Nexus 6 için hangi üreticiyle işbirliğine gideceği sır gibi saklanıyor. Google’ın tablet kategorisi için  HTC ile ortaklığa gideceği artık kesinleşirken, yeni Nexus telefon içinse son dönemde Motorola’nın ismi ön plana çıkıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Motorola cephesinde hazırlanan Shamu kod adlı telefonun ilk olarak 5.9-inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacağı iddia edildi. Benchmark testinde ortaya çıkan yeni bilgilerde ise telefonun 5.2inçlik bir ekrana sahip olacağını gösteriyor.

Google’ın yeni referans akıllı telefonu listelenen bilgilere göre üst düzey özelliklere sahip olacak. 5.2-inç büyüklüğünde Quad HD (2.560 x 1.440p) ekran ile donatılacak Motorola Shamu’nun güç birimini 2.7GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 805 ve Adreno 420 grafik birimi oluşturacak. Şu ana kadar saydığımız özellikler, Nexus 6’nın donanım tarafından diğer amiral gemisi akıllı telefonlardan hiç de geride kalmayacağını hatta birçoğundan önce olacağını gösteriyor.

Android L işletim sistemiyle çalışan Shamu’da ayrıca 3GB RAM,32GB dahili depolama, 4K Ultra HD video kaydı gerçekleştiren 12MP arka kamera ve Full HD video kaydeden 2MP ön kamera yer alacak.

Motorola cephesinde hazırlanan Nexus 6 teknik özellikler itibariyle fark yaratan cihazların başında gelecektir. Telefonun resmi tanıtım tarihi henüz bilinmiyor ancak Android L’nin sonbaharda resmen dağıtılacak olması telefonun hangi dönemde tanıtılacağı aşağı yukarı gösteriyor.

Motorola-Shamu-aka-Nexus-6-specs-and-benchmarks

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir