Motorola Tablet Pazarına Dönebilir

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Bilindiği gibi önce Google tarafından satın alınan daha sonra ise Çinli Lenovo çatısı altına giren Motorola, akıllı telefon pazarına dikkat çekici ürünler sunarken tablet tarafında uzunca bir süredir sessizliğini koruyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Fakat Lenovo CEO’su Yang Yuanquing’in yaptığı açıklamaya göre bu durum çokta uzun sürmeyecek gibi görünüyor. Hali hazırda akıllı telefon, bilgisayar ve tabletler üreten Lenovo, Motorola ismi ile yeni tabletler piyasaya sürmek istiyor. En son 2011 yılında Xoom 2 isminde bir tablet piyasaya süren Motorola’nın özellikle ABD ve Avrupadaki marka bilinirliğinden faydalanmak isteyen şirket, aynı zamanda Lenovo ismini taşıyan tabletler üretmeye devam edecek.

Motorola’nın marka bilinirliğinin yanında satış kanalları ve operatörlerle olan yakın ilişkilerinden de faydalanmak isteyen Lenovo, IBM ThinkPad markasını satın aldıktan sonra izlediği stratejiyi izleyerek Motorola’nın genel ürün felsefesini tabletlerde de koruyacak.

Yavaş yavaş dizüstü bilgisayarların yerini alan, hatta bilgisayar pazarının küçülmesine neden olan tabletler, yeni üreticiler için oldukça büyük ve zorlu bir pazar haline geldi. HTC’nin de Nexus 9 ile geri dönüş yapacağı ve gittikçe genişleyen tablet arenasında Lenovo ve Motorola ikilisi ne kadar başarılı olacak bilinmez fakat rekabetin artması tüketiciye olumlu yansıyacaktır.

Peki siz Motorola markalı bir tablet satın almak ister miydiniz?

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak