Motorola X Phone’da Çift Çekirdekli Qualcomm İşlemcinin Yer Alacağı Netleşti

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google’ın bir şehir efsanesine dönüşen “X Phone” projesinden vazgeçtiği (ya da bir süreliğine askıya aldığı) şeklinde bazı iddialar gündeme gelmişti. X Phone projesi hakkında bazı bilgilere sahip olduk ancak projenin içeriğine ilişkin önemli detaylar gizemini korumaya devam ediyor.

Google’ın yenilik ve teknolojiden yoksun olduğu gerekçesiyle vazgeçtiği projede “XFON” olarak adlandırılan ve FCC raporunda XT1058 olarak ortaya çıkan telefonun orta seviyede konumlandırılacağı bildirilmişti. Amerikalı GSM operatörlerinden AT & T’ye özel bir ürün olduğu bildirilen telefon, Motorola cephesinden bazı sürücü kaynaklarında ortaya çıktı.

Söz konusu belgelerden XT1058’in orta seviyede yer alması beklenen bir telefon olacağını kanıtlayan bazı bilgiler yer almakta. Telefonda 1.7GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli Qualcomm MSM8960 işlemcisinin yanı sıra Adreno 320 grafik birimi yer alıyor. Telefon, Amerika’daki önemli taşıyıcılar için oluşturulacağı ve global anlamda da satışa sunulması bekleniyor.

Motorola X Phone’un üst seviye özelliklerle donatılmasını isteyebiliriz ya da bu beklenti içerisinde olabiliriz, ancak son gelen değerlendirmelerin büyük bölümü böyle olmayacağını gösteriyor. En azından Google I/O etkinliğinde telefon hakkında bazı ipuçlarının elde edileceği beklentisi hakimdi; ancak etkinlik bu beklenti içerisinde olanlar için hayal kırıklığı ile sonlandı.

10 Haziran’da beyaz renkli Nexus 4 ve Android 4.3’ün tanıtılması bekleniyor. Yılın 3. çeyreğinde tanıtılması beklenen Nexus 5 için LG ile sürdürülen çalışmalar ve son dönemde ortaya çıkan iddiaları bir araya getirdiğimizde Google’ın Motorola için düşündüğü planlamaları uzağa atmış olduğu ön görüsünde bulunabiliriz.

kaynak: PhoneArena

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!