Motorola Yakında Moto X +1 ile Tekrar Karşımıza Çıkacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Google‘ın Motorola ile mobil dünyasına kazandırdığı en dikkat çeken akıllı telefon Moto X oldu. Geçtiğimiz yıl ağustos ayında tanıtılan Moto X teknik özelliklerinden ziyade telefona dahil edilen yazılımsal (Active Display, ekranda her pikselin kendi kendini aydınlatabilmesi, uyku modunda ses algılama)  ve kişiselleştirilebilir tasarım (Motomaker) özellikleriyle dikkat çekmişti.

Söz konusu telefona fazlasıyla umut bağlandı ancak Moto X dünya genelinde satışa sunulmadığından olsa da gerek pek de kayda değer satışlar elde edemedi. Telefon Amerika’nın yanı sıra sadece bazı özel pazarlarda tüketicilerle buluştu.

Motorola kendisine mobil dünyasında bir ivme kazandıran ve şirketin imajını yeniden oluşturmada katkı sağlayan telefonun halefi üzerinde çalışmalara başlamış görünüyor. Google her ne kadar geçtiğimiz haftalarda Motorola’nın mobil bölümünü Lenovo’ya satmış olsa da, Çinli üreticilerin Moto X projesinin sürdüreceğini görüyoruz. Mobil dünyasının en güvenilir kaynaklarından biri olan Evleaks, Twitter hesabından Moto X’in halefinin yakında tanıtılacağını belirtirken, yeni telefonun ayrıca Moto X +1 olarak isimlendirileceği bilgisini verdi.

Moto X+1 yüksek olasılıkla yine yaz döneminde tanıtılacak. Ancak Evleaks’in “yakında” ifadesinden yola çıkarak Lenovo’nun tanıtım tarihini daha erkene almış olacağını ön görebiliriz.

Moto X’in halefine ilişkin ilerleyen günlerde yeni bilgilerin ortaya çıkmasını bekliyor. Ekran boyutunun 5-inç çözünürlüğün ise Full HD seviyesine yükseltilmesi bekleniyor. Lenovo mobil dünyasında marka bilinirliği artırmak adına daha güçlü işlemi ve daha yüksek kapasiteli bir pili beraberinde getirmesini beklediğimiz Moto X+1’i dünya genelinde satışa sunabilir.

BkgMdYECQAAGIas

kaynak: androidbeat

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir