Motorola’dan Fiyat/Performans Canavarı Akıllı Telefon: Moto G

media 16176

Google tarafından satın alındıktan sonra en büyük atılımını Moto X ile gerçekleştiren Motorola‘nın Moto X’ın uygun fiyatlı seçeneği üzerinde çalıştığına dair son dönemde bir hayli iddia ortaya atılmıştı. Bir süre önce söz konusu telefonun Moto G olacağı resmi kaynaklarca doğrulanırken; Motorola, kullanıcıları daha fazla merakta bırakmadı ve fiyat/performans canavarı olarak nitelendirilebilecek Moto G‘yi mini bir etkinlikte resmen duyurdu.

Andronova

Moto G’nin ön bölümünü uçtan uca 4.5-inç boyutunda HD çözünürlüklü bir ekran ile donatılmış. Ekran ayrıca çizilme ve düşmelere karşı ekstra koruma sağlayan Gorilla Glass 3 kaplanmış. 1.2GHz frekans hızında çalışan Cortex-A7 mimarisine sahip dört çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisinden güç alan telefonda grafik biriminin Adreno 305 olduğunu görüyoruz.

1GB RAM’in yer verildiği Moto G’de kullanıcılara 8/16GB’lik depolama seçenekleri sunuluyor. Telefonda SD kart girişine ise yer verilmiyor. Arka bölümde konumlandırılan 5MP çözünürlüklü kamera HD seviyesinde video kaydı gerçekleştirirken, ön kamera ise 1.3MP çözünürlükte. Android 4.3 ile kutudan çıkan Moto G, Ocak 2014’te Android 4.4 KitKat güncellemesine kavuşacak.

Moto X’in tasarım hatlarını miras alan Moto G kullanıcılara onlarca farklı renkte arka kapak seçeneği sunacak. Kavisli bir yapı sunan arka kapağın altına yerleştirilen pil 2.070mAh kapasiteye sahip ve Motorola’nın iddiasına göre günlük kullanımda iyi bir performans vaat ediyor.

Teknik özellikleri itibariyle giriş-orta seviye arasında konumlandırılan Moto X’in 8GB’lik seçeneği 179 dolardan, 16GB’lik model ise 199 dolarda satışa sunulacak. Cihazın satışına Brezilya ve bazı Avrupa ülkelerinde bu hafta içerisinde başlanacak. Ocak 2014’te ise Amerika, Orta Doğu, Hindistan, Asya ve Latin Amerika ülkelerine Moto G’nin satışına başlanacak.

VunSqD1MOjE” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

motogaam

We Are The Rhoads Client: Motorola

kaynak: Androidandme

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın