Motorola’dan İlk Kırılmayan Ekranlı Akıllı Telefon Geliyor!

media 13170

Hemen hemen herkesin en az bir tanesine sahip olduğu hiç ucuz olmayan “teknoloji oyuncakları” akıllı telefonların en büyük problemlerinden biri, ekranlarının yere darbelere karşı dayanıklık olmaması ve çabucak kırılabilmeleri.

Andronova

Durum böyle olunca üreticiler bu probleme çare geliştirme arayışına girdiler. Ancak henüz ekran filmi, kılıf veya Gorilla Glass gibi kısmi çözüm sunan çarelerin önüne geçilemedi. Şimdi bu durumu Motorola çözeceğe benziyor.

Söylenenlere göre Motorola, bir çok kişinin en büyük sorununa çözüm olacak ilk kırılmayan ekrana sahip iki yeni akıllı telefon modeli üzerinde çalışıyor.

plastik-ekran

QHD veya 2K ekrana sahip olacağı söylenen ger iki cihazdan birincisinin XT1578 veya XT1097 model numaralı Clark kodadına sahip olduğu, diğerinin ise XT1585 model numaralı Kinzie kodadına sahip olduğu ve Clark modelinin 560 ppi ekran hassasiyetine ve Kinzie modelinin ise 640 ppi ekran hassasitesine sahip olduğu söyleniyor.

Henüz resmi kaynaklar tarafından onaylanmamış olsa da, haberin kaynağından edinilen bilgiye göre Kinzie modeli 5.43 inç QHD YOUM ekrana sahip olacak. Eğer bu gerçekse, Motorola‘nın bu modeli tamamen plastik/cam karışımı ilk kırılmayan ekrana sahip akıllı telefon olacak.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın