Motorola’dan Uçtan Uca Ekrana Sahip Akıllı Telefon Hamlesi Gelebilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google tarafından satın alındıktan sonra sahip olduğu patentler sebebiyle Android platformunu güçlendiren Motorola için yakın zamanda önemli değişiklikler göze çarpmıştı. Dünya genelinde özellikle uzak doğu ofislerini kapatan Motorola yine üretim aşamasında da radikal kararlar almıştı. Şirket artık giriş seviyesi telefonlar üretmeyecek bunun yanında teknik detayları ile göz dolduran ve tasarım noktasında yenilikçi ürünlere imza atmak istiyor.

Andronova

Oluşan sürecin ilk hamlesi olarak Motorola 5 Eylül günü Amerika’da önemli bir etkinlik düzenleyecek. Etkinlik kapsamında Motorola yeni telefonlarının lansmanını geçekleştirecek.

Bloomberg kaynaklı iddialara göre tanıtılacak modellerden biri farklılık gösteren tasarımı ile büyük dikkat çekecek. Andorid ile çalışacak olan ve uçtan uca bir ekranla oluşması beklenen telefon lansmanı ardından bu yıl satışlara başlayacak.

Bu model aynı zamanda aygıtın ön bölümünü tamamen ekran olarak kullanırken, bu anlamda ilk telefon olma özelliğini de gösterecek. Telefon etrafında mevcut siyah veya diğer renkteki çerçeveler ortadan kaldırılacak, ekran görüntüleme alanında maksimum boyut elde edilecek.

Google’ın müdahale anlamında şimdiye kadar geri durduğu Motorola için anlaşılan büyük bir değişim başlayacak. Yine Google’ın Android’in beşinci yılı için düşündüğü beş Nexus cihazdan biri Motorola’dan gelebilir. Daha önce bu anlamda önemli iddialar ortaya atılmış. 5 Eylül’de lansmanı gerçekleşecek yeni modeller ve yılın son çeyreğinde karşımıza neler çıkacak bekleyip göreceğiz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın