Motorola’dan Yeni Bir Telefon Daha!

Google Motorola’yı satın aldığında bütün otoriteler Google’ın yola Motorola ile devam edeceğini söylüyorlardı. Bir dönem bu durumu Google’da düşünmüş olmalı ki bu söylentilere uzun süre cevap vermediler. Bu dönemde LG tarafından tasarlanan Nexus 4 öyle büyük bir gloal başarı elde etti ki; Google işleyen sistemi değiştirme mantığı ile de Nexus 5 için LG’yi  tercih etti. Nexus cihazlar asla “amiral gemisi” telefonlar olma hevesinde değillerdir.

Andronova

Google’ın bu telefonu yapmasının ilk amacı bunu kendi marketinden satarak düşük giderlerle ucuz telefonları Android meraklıları ile tanıştırmaktı. Telefonun perfomanslı olması istendiği için değil bir yazılım ordusu kurmaya gerek kalmasın diye Nexus cihazlarda arayüz yoktur. Zaten ilk çıkan Nexus cihazların fiyatlarına bakınca ne demek istediğimi çok daha iyi anlayabilirsiniz.

Google yaptığı açıklama ile Android tekelleşmesinin de önüne geçerek yüreklere su serpmiş oldu. Google’ın “Motorola ayrı bir şirket biz ayrı bir şirketiz. Herkes yoluna farklı kulvarlarda koşacak” demesi ile de büyük Android telefon üreticiler derin ohh! çekti. Google’ın Motorola’yı satın almasından sonra şirket uzun bir sessizliğe büründü. Motorola’nın kapalı kapılar ardında “Project X” adı altında  bir telefon üzerinde çalıştığı biliniyordu. Motorola “Moto X” adını verdiği yeni telefonunu geçtiğimiz Ağustos ayının başında tanıttı. Telefon fabrika üretim sürecinde size özel özelleştirilmesi ve Amerika’da üretilmesi ile tüm dikkatleri üzerine toplamıştı. Aldığınız bir telefonun arkasına fabrikada adınızı yazdırabilmeniz gerçekten şimdiye kadar hiç düşünülmemiş bir özellikti. Telefonun genel özellikleri akıcı bir Android deneyimi sunsa da Moto X asla bir “amiral gemisi” değildi. Telefonun her yerini kendiniz tasarlayarak siparişi veriyorsunuz ve telefon 4 gün içinde size ulaştırılıyor. Moto X’in global anlamda satışa sunulamaması da sanırım bu özelleştirmelerden dolayı oldu. Yoksa 8 çekirdekli yapısı ile Moto X teknoloji meraklılarında oldukça heyecan yaratmıştı.

moto x

Moto X’in resmi videosunu izlemediyseniz mutlaka izleyin derim; buyurun size video

DGbEVfACpm4″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Motorola, global olarak satışa sunmayı planladığı yeni telefonu Moto G’yi resmi sitesinden duyurdu. 13 Kasımda resmi lansmanı yaparak kısa süre içinde de satışa sunacağı yeni telefonun Moto X’den daha ucuz ve daha düşük bir konfigürasyona sahip olacağı tahmin ediliyor. Gorilla Glass 3 ile ekran sağlamlaştırılmış 4.5 inçlik 720p ekranda, Moto X’te kullanılan 8 çekirdek yerine Moto G’de 1.2 GHz saat hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon işlemci kullanılacak. Ram miktarı sektörün standartlaştırdığı 2 GB’tan aşağı olmasını hayal bile edemiyorum. %mega piksel araka kameranın olduğu telefonun hafıza kapasitesi 8 GB’tan başlayacak. Telefonun fiyatı ise oldukça agresif, 215 dolarlık fiyat etiketine sahip Moto G’nin ana sayfadaki tanıtımından anladığımız kadarıyla oldukça renkli olması bekleniyor.

Kaynak: motorola

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.