Motorola'nın Şefinden Açıklama: Samsung'un Sonu da Nokia Gibi Olacak!

Motorola'nın Şefinden Açıklama: Samsung'un Sonu da Nokia Gibi Olacak!
müşteri hizmetleri
Lenovo ile geçirdiği ilk "son çeyrek" sonrası 10 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirerek bir önceki yıla oranla satışlarını %118 arttıran Motorola, Lenovo'nun da söylediği gibi 4 ile 6 çeyrek sonra karlılığa bağlayacak. Motorola'nın ilk önemli adımı Çin pazarına girmekti ve bunu Moto G, Moto X ve Moto X Pro ile başlattı. "Lenovo'nın Çin firması olması sebebiyle" artık yerli diyebileceğimiz Xiaomi gibi yerli firmaların dışında, Apple ve Samsung gibi devlerle de rakip olarak yüzleşmesi gerekecek olan Motorola, bu adımlar için büyük bir şans yakalamış durumda. Motorola'nın COO'su Rick Osterloh, şuanda Dünya'nın en büyük akıllı telefon satış pazarını elinde tutan Samsung'a yönelik, "Samsung'ta aynı Nokia ve BlackBerry gibi uluslararası akıllı telefon pazarındaki liderliğini kaybedecek" şeklinde bir açıklama yaptı. Google'ın patentleri için satın aldıktan sonra Çin'li Lenovo'nun satın aldığı Motorola, "Cell Phone" Cep Telefonu patentinin de sahibi olarak gelecekte akıllı telefon pazarında liderler arasında yer alacak mı hep birlikte göreceğiz.
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
baris
baris - 6 yıl Önce

Sadece Samsung için geçerli bir durum değil arkadaşlar Sony LG Apple yani hepsini piyasadan silicek Çinlileri bunu öngermek çok da zor değil artık .hem en iyi hem en ucuzu olucak bununla baş edebilcekmi su an zirvede kiler bilemiyorum üretimlerini herkes Çinlilere yaptırırsa Apple dan Sony hatta samsung da dahil olucagı buydu onların bildiklerini ve daha fazlasını artık Çinliler biliyor hem de daha ucuza.su an Samsung amoled teknolojisiyle hepsinden önde ve iler de ama nereye kadar görücez

Serkan Adak
Serkan Adak - 6 yıl Önce

Bu motorola harbi mal

Numan Balcı
Numan Balcı - 6 yıl Önce

kendi telefonları cavladı sağa sola çamur atıyor:)

erkan
erkan - 6 yıl Önce

Hepsi batacak Apple hariç.Birgün herkes iphone sahibi olacak ve android'in içinin boş marketinin çöp olduğunu anlayacak :)

mehmet
mehmet - 6 yıl Önce

Kendi sırtını sağlam yere dayadı patronu na çok güveniyor biz senin de geçmişini iyi biliriz baltayı taşa vurmak bu olsa gerek samsunga muhtaç kalırsan bu söylediklerini yedirirler sonra sana başkan

Hüseyin
Hüseyin - 6 yıl Önce

Samsung pazar ve ürün cesitlenmesine gitmiş, tedarikten müşteriye kadar dikey hatta bazı rakipleri ile yatay bütünleşmesini gerçekleştirmiş oz yetkinligi panel uretmek olan bir firmadir. Pazar cesitliligi ve konumlanmasi Apple dan bile iyidir. Belki telefon sektöründe ki yuksek rekabet canini yakabilir ama samsungun faaliyet alani cok geniş. Bu yaygin risk anlayisi telefon sektörüne rekabet gucu olarak dönüyor. Maliyet etkin cihazlar sattigi icin samsung cok satıyor. Ama Çinliler varken bu da uzun surmeyecek.

Ahmet Tanrıverdi
Ahmet Tanrıverdi - 6 yıl Önce

Samsung'un tek amacı para kazanmak olduğu için sonunun nokia gibi olacağını sanmıyorum.

murat
murat - 6 yıl Önce

bu biraz zor bence. samsung belki pazar kaybeder bir miktar ama tamamen yok olmasi biraz zor. nokia sadece bir alanda gelisti ve zamana ayak uyduramadi. piyasada onun disinda kimse yoktu. simdi ise surekli bir rekabet var. varolmak adina kendisini yenilemek zorunda. kimileri sevmesede samsung gercekten cok ust segment cihaz uretiyor. geriye dusmesi zor olmaz belki ama silinmesi zor. uretimlerinde yan urunlerde var. islemci, ram ve daha bircok seyi kendisi uretiyor.

Volkan Uğraç
Volkan Uğraç - 6 yıl Önce

Sokaktan geçen birine sorsak bile bu söylenene güler. Samsung'u sadece telefon üreten bir firma mı zannetmiş bu adam acaba? Diğer markalara ürettiği işlemci, ekran, ram gibi bileşenlerle bile köşeyi döner adamlar :)

Ercan Polat
Ercan Polat - 6 yıl Önce

bunu söyleyen de motorola :) yani sonu nokiadan önce nokia gibi olmuş bir firma :)

Orhan Büyükbaş
Orhan Büyükbaş - 6 yıl Önce

Hiç sanmıyorum okadar firma bellek yapımı için kapısını caliyorsa


Teknoloji haberleri