Motorola’nın Şefinden Açıklama: Samsung’un Sonu da Nokia Gibi Olacak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Lenovo ile geçirdiği ilk “son çeyrek” sonrası 10 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirerek bir önceki yıla oranla satışlarını %118 arttıran Motorola, Lenovo’nun da söylediği gibi 4 ile 6 çeyrek sonra karlılığa bağlayacak. Motorola’nın ilk önemli adımı Çin pazarına girmekti ve bunu Moto G, Moto X ve Moto X Pro ile başlattı.

Andronova

“Lenovo’nın Çin firması olması sebebiyle” artık yerli diyebileceğimiz Xiaomi gibi yerli firmaların dışında, Apple ve Samsung gibi devlerle de rakip olarak yüzleşmesi gerekecek olan Motorola, bu adımlar için büyük bir şans yakalamış durumda.

Motorola’nın COO’su Rick Osterloh, şuanda Dünya’nın en büyük akıllı telefon satış pazarını elinde tutan Samsung’a yönelik, “Samsung’ta aynı Nokia ve BlackBerry gibi uluslararası akıllı telefon pazarındaki liderliğini kaybedecek” şeklinde bir açıklama yaptı.

Google’ın patentleri için satın aldıktan sonra Çin’li Lenovo’nun satın aldığı Motorola, “Cell Phone” Cep Telefonu patentinin de sahibi olarak gelecekte akıllı telefon pazarında liderler arasında yer alacak mı hep birlikte göreceğiz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.