Motorola’nın Uygun Fiyatlı Akıllı Telefonu Yeni Moto G Resmiyet Kazandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Moto G, Motorola’nın yüzünü güldüren cihazların başında geldi. Dünya genelinde piyasaya sunulan ve şirketin en çok satan akıllı telefonu olmayı başaran Moto G’nin bu başarıyı yakalamasında uygun fiyatlı yapısı ilk sırada geldi. Motorola, orta düzey akıllı telefonun özellikleri bir seviye daha yukarı taşıyarak “Yeni Moto G” adıyla resmiyet kazandırdı. Üstelik telefon selefiyle aynı fiyata 179$’dan satışa sunulacak.

teknik destek

4.5-inç ekranlı Moto G’nin ekranı Yeni Moto G’de 5-inç seviyesine yükseltiliyor. HD çözünürlüklü ekran Gorilla Glass kaplama ile darbe çizilmelere karşı dayanıklı bir yapı sunuyor. Çift SIM kart desteğini sürdüren akıllı telefonda işlemci birimini Snapdragon 400 oluşturuyor. Orta düzey telefonların büyük bölümünde yer alan söz konusu işlemci 1.2GHz hızında işlemci görüyor ve dört çekirdekli.

Yeni Moto G’de ses kalitesi önemli ölçüde geliştirilmiş. Ön bölümde ekranın alt ve üst kısımlarına stereo hoparlörlere yer veriliyor. Telefonun arka bölümünde Full HD video kaydeden 8MP, tarafında selfie çekimler içinse 2MP çözünürlüklü kameralar tercih ediliyor.

Yeni Moto G’de 1GB RAM yer alıyor. Artırılabilir 16GB depolamanın bulunduğu telefon Android 4.4.4 KitKat işletim sistemiyle çalışıyor. Motorola lansman esnasında telefonun Android L güncellemesini alacağını da belirtti.

2070mAh kapasiteli pile sahip Yeni Moto G’de farklı renklerde kapak seçenekleri bulunuyor. 179 dolar fiyatlı telefon bugün Amerika, Hindistan, Fransa, İngiltere, Brezilya, İspanya ve Almanya’da kullanıcılarla buluşacak. Telefonun dördüncü çeyrekte Türkiye’de satılması bekleniyor.

123

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın