Motorola’nın X Phone Projesinden Detaylar Gelirken, Yeni Nexus Telefon için İddialar Güçleniyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mart ayı içerisinde Motorola “X Phone” cephesinde birçok söylentiye şahit olduk. Yıl içerisinde Motorla tarafından iddialı bir hamle bekleniyor ancak, gelişmelere göz attığımızda henüz resmi bir açıklanın yapılmadığını görüyoruz. Oldukça gizli yürütülen projede bazı telefonların özelleştirilebilir donanıma sahip olacağı konuşuldu. Motorla’da danışmanlık görevine başlayan Guy Kawasaki’nin modife edilebilir Porsche arabalarını sunan bir video yayınlaması, ayrıca Financal Times tarafından da doğrulanan gelişme için söylentiler tekrar başladı.

teknik destek

Öncelikle telefonun lasnman tarihinden başlayacak olursak; X Phone projesinde yer alan amiral geminin haziranda resmiyet kazanacağı beklentisi hâkimdi. Son gelen değerlendirmelerde tedarik oluşturma aşamasındaki sorunların, lasnman tarihini temmuz ayına kaydırdığı bildiriliyor. Temmuz ayında ilk olarak Play Store’da satılacak telefonun birkaç ay sonra taşıyıcı mağazalarda yer bulacağı ön görülüyor. Bu gelişme daha önce telefonun kasım ayında satışa sunulacağını bildiren PhoneArena kaynaklarını doğruluyor. Dikkat çeken bir diğer noktayı aktarmak gerekirse, temmuz ayında satışa sunulacak bir telefonun tanıtımı için Google I/O etkinliği iyi bir alternatif oluşturabilir.

Özelleştirilebilir donanım noktasını ele aldığımızda ise daha önce telefonun RAM, dahili bellek, renk seçeneği ve kişiselleştirilmiş yazılım ayarları ile kullanıcının isteğine göre oluşturulabileceği bildirilmişti. X Phone projesini yakından takip eden Android and Me kaynakları, söz konusu detayların hepsini doğrularken; sadece RAM noktasında değiştirebilirliğin olmadığını belirtti. Yani kullanıcılar telefonu istediği renkte, dilediği depolama miktarında ve plastik, metal, karbon fiber olmak üzere dilediği tasarımda seçebilecek.

Kişiselleştirilmiş yazılımdan kasıt ise, kullanıcıya cihaz gelmeden dilediği zil sesleri, duvar kağıtları, uygulamalar ön yüklü olarak telefondan sunulacak. Sitenin özelleştirilebilir donanım ve yazılım noktasındaki son değerlendirme ise Motorola’nın bu anlamda oldukça istekli davrandığı ancak projenin X Phone’a yetişmeyeceği ifade ediliyor.

Motorla X Phone için oluşturulan bir render fotoğrafa aşağıdan göz atabilirsiniz.

Telefon için bahsi geçen iddialara devam edecek olursak, arka bölümde Motorola logosunun bazı işlevler göreceği konuşuluyor. Hareket ve ses duyarlı bölümde kontroller sağlanabilecek ve bazı eylemlerin değiştirilmesine olanak sağlanacak.

Bir diğer gelişme ise yılsonunda oluşturulacak Nexus telefonun Motorla cephesinden geleceğidir. Geçtiğimiz yıl gerçekleşen Google I/O etkinliğinde Nexus 7 tableti Android 4.1 ile sunan Google; 15 Mayıs’ta başlayacak etkinlikte yeni nesil Nexus 7’yi yine yeni Android sürümü ile duyurabilir. Son Nexus telefonu 2012’nin son çeyreğinde duyuran Google, görünüşe bakılırsa bu süreci 2013 yılında da devam ettirecek. Son dönemdeki iddiaların büyük bölü yeni Nexus telefon için LG’yi işaret ederken, site kaynakları bu gelişmenin üreticinin Motorola olmayacağı anlamına gelmediğini aktardı. Motorola’nı aynı yıl içerisinde üst seviyede iki telefon sunması akıllıca bir hamle olur mu bilinmez ancak, mayıs ayının birçok gelişmeye gebe olduğunun altını çizebiliriz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!