Mozilla, Android için Firefox 4’u Duyurdu!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

İnternet tarayıcıları, özellikle bilgisayar sektöründe rekabet gücünü her geçen gün arttırıyorlar. Yılın çeşitli dönemlerinde yeni versiyonlar yayınlıyor, her versiyonda çok farklı özellikleri kullanıcılara sunuyorlar. Yalnızca bilgisayarlarla yetinmek istemeyen üreticiler ise, Android’in sektöre dahil olmasıyla birlikte çok hızlı bir şekilde büyüyen Mobil Dünya’ya yönelik çalışmalarını hızlandırıyorlar.
En büyük pazar payına sahip tarayıcı üreticilerinden biri olan Mozilla, yaklaşık 4 ay önce Android için Firefox 4’ün betasını Android Market’te yayınlamıştı. Tıpkı bilgisayar versiyonunda olduğu gibi mobil Firefox 4 de bizleri uzun süre bekletti. Bekleyişin ardından sonunda kararlı versiyonu yayınlanan Firefox 4’le mobil cihazlarınızdan internet erişimi çok daha kolay hale gelecek. Ayrıca yeni versiyonlar birlikte kullanabilen Firefox Sync hizmeti diğer mobil tarayıcılarda sağlanmayan, sağlansa bile bu kadar başarılı olamayan bir özelliği bizlere sunuyor. Firefox Sync hesabınıza; şifrelerinizi, tarayici geçmişinizi, sık kullanılanlarınızı kaydedebilir, Firefox’u kullanabileceğiniz bütün cihazlardan rahatça ulaşabilirsiniz. Kullandığınızda sizler de göreceksiniz ki; web siteler arası pencere sistemi geliştirilmiş, erişim kolaylığı sağlanmış. Ayrıca kararlı versiyon ile birlikte; tek dokunuşla görüntülediğiniz web sitesini sık kullanılanlara ekleyebiliyor, tam ekrana geçebiliyor ve sayfayı paylaşabiliyorsunuz.

Andronova

Daha kolay internet erişimi, işlem ve geçişlerin hızlı olması, çeşitli eklentiler ve temalar Mozilla Firefox 4’ün gelişmişliğini gösteriyor olsa da günümüz şartlarında olmazsa olmaz yardımcı uygulamalar arasına girmiş olan Adobe Flash Player’ı desteklememesi çok büyük eksiklik.  Cihazınızın RAM’ini diğer tarayıcılara oranla çok daha fazla kullanan Firefox’u rahatça kullanabilmek için 512MB RAM’e, yeterli depolama alanına ve minimum Android 2.0 Eclair versiyonuna sahip olmanız öneriliyor. Test edilip, onaylanmış cihazların listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın