MWC: Samsung Galaxy S5 İlk Defa Görüntülendi

media 15470

MWC: Samsung Galaxy S5 İlk Defa Görüntülendi

teknik destek

Mobil Dünya Kongresi’nde basın toplantısına başlayan ve ilk gün Gear 2 ve Gear Noe akıllı saatlerin duyurusunu gerçekleştiren Samsung ayrıca Tizen işletim sistemde yaşanan son gelişmeleri de basın mensuplarıyla paylaştı. Samsung’un MWC 2014’teki asıl büyük tanıtımı ise Galaxy S5 olacak.

Uzun bir süredir iddia ve sızıntılarla gündemde ilk sıralarda yer alan Galaxy S5, MWC 2014 etkinliği kapsamında Gear 2 ve Gear 2 Neo akıllı saatlerin inceleme videosunda ortaya çıktı. 13 saniyelik videoda Galaxy S5’in sadece arka bölümü görüntülenirken, kamera ve LED flaş konumu kısa süre önce Spigen firmaı tarafından satışa sunulan kılıflarda yer alan kamera ve LED flaş kısmını doğruluyor.

ISOCELL teknolojisi sayesinde karanlık ve az ışıklı ortamlarda daha iyi bir çekim vaat eden 16 ya da 20MP çözünürlüklü kameraya sahip olacağı bildirilen Galaxy S5’in arka bölüm tasarımının Galaxy S4’ten pek de farklı olmayacağını gösteriyor. Plastik kasanın sürdürüleceği açıkça ortada olan telefonda ayrıca altın rengi seçeneği de ilk aşamada satışa sunulacak. Yine görüntülerden beyaz ve siyah (ya da koyu mavi) rengin de ilk aşamada satılacak renkler olduğu görülüyor. Son zamanlarda yaşanan gelişmeler etkinlikte iki farklı Galaxy S5’in tanıtılacağını gösteriyor. Gün içerisinde gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.

5.25-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekran, IP67 sertifikasıyla su geçirmez bir yapı, 3GB RAM, 4K video kaydı, USB 3.0, parmak izi tarayıcısı, yeni nesil Exynos ve Qualcomm Snapdragon 800AC işlemci, Android 4.4 KitKat ve yeni nesil TouchWiz kullanıcı arayüzü Galaxy S5’te yer alacak muhtemel özellikler. Alt bölümde Galaxy S5’in resmi tanıtım öncesi ortaya çıktığı video ve fotoğraflara göz atabilirsiniz.

gsmarena_001gsmarena_002gsmarena_003gsmarena_004gsmarena_005gsmarena_006gsmarena_007gsmarena_008

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın