MWC: Sony Yeni Amiral Gemisi Xperia Z2 Resmen Duyurdu!

blank

MWC: Sony Yeni Amiral Gemisi Xperia Z2 Resmen Duyurdu!

teknik destek

Sony uzun bir süredir hakkında gelişmeler yaşanan Sirius kod adlı Xperia Z2’yi Barselona’da başlayan Mobil Dünya Kongresi kapsamında resmen duyurdu. Geçtiğimiz yılın ikinci çeyreğinde Xperia Z1 ve Xperia Z Ultra ile üst sınıf akıllı telefon segmentinde iddialı olduğunu gösteren Japon üretici Xperia Z2 ile çıtayı bir miktar daha yukarı taşımayı başardı.

Tasarım anlamında Xperia Z1’i miras alan telefonda kasa kalınlığı 8.2mm, ağırlık ise 158 gram. Xperia Z1’e nazaran daha ince bir çerçevenin yer verildiği Xperia Z2’de 5.2-inç boyutunda TRILUMINOS IPS ekran yer almakta. Xperia Z1’de farklı bakış açılarında iyi bir görüntüleme deneyimi sunmadığı için eleştirilen Xperia Z1’in aksine Xperia Z2 daha iddialı bir ekranla karşımıza çıktı. Sony ayrıca  Live Colour LED teknolojisi sayesinde görüntüleme deneyimini bir adım daha ileri taşıyor.

İşlemci tarafında baktığımızda Qualcomm cephesinden 2.3GHz frekans hızında çalışan Krait 400 mimarisine sahip dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemciyi görüyoruz. İşlemciye Adreno 330 grafik birimi eşlik ediyor.

3GB RAM’in yer aldığı Xperia Z2’de kamera beklendiği gibi 20.7MP çözünürlükte. f/2.0 diyafram aralığı ve 1/2.3 “sensör boyutuna sahip kamera 30fps’de 4K çözünürlükte video kaydı gerçekleştirebiliyor. Telefonun ön bölümünde ise Full HD video kaydı gerçekleştiren 2.2MP çözünürlüklü kamera yer almakta.

Xperia Z1’e göre bir diğer gelişme pil tarafında karşımıza çıkıyor. Sony yeni nesil akıllı telefonda pil miktarını 200mAh artırarak batarya seviyesini 3.200mAh kapasiteye çıkardı. Bir diğer önemli gelişme ise telefona konumlandırılan stereo hoparlörler oldu. HTC One’dan hatırladığımız stere hoparlörler Xperia Z2’de S Force Front Surround Sound adı verilen bir özellikle kullanıcıları üst seviye bir multimedya ve oyun deneyimi yaşatacak. Depolama tarafında ise 16GB’lık bir alan telefonda yer alıyor. Sony ayrıca 64GB’a kadar microSK kart desteğini de telefonda sunmuş durumda.

IP58 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklı bir yapı sergileyen Xperia Z2 mart ayı içerisinde 600€ etiket fiyatıyla raflarda olacak.

2345

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!