Mynet adresim çalındı nasıl geri alabilirim ?

Andronova

Mynet e-posta hesabım çalındı ve güvenlik soruları değiştirilmiş çözümü var mı? Çalınan Mynet hesabını geri almak için ne yapılmalı? Başvurusu şikayet adresi var mıdır?

E-posta kullanımı son dönemde çok yaygınlaşmaktadır. Özellikle akılı telefonlardan sonra neredeyse kullanmayan kimse kalmadı diyebiliriz. E-posta servisi sağlayan bir çok firma bulunmaktadır. Bu firmalardan ülkemiz menşeyli olan Mynet şirketi tarafından verilen mail adreslerinde herhangi bir olumsuzluk olduğunda neler yapabileceğinize dair bilgileri bu haberimizde yayınlayacağız.

Ülkemizdeki site sıralamalarına baktığınızda ilk on içerisinde görebileceğiniz sitelerden biriside Mynet’tir. Mynet barındırmış olduğu içerikten dolayı bu kadar ziyaretçiyi kendisine çekmektedir. Sitede oyun, haber, e-posta, spor, magazin gibi bir çok kategori bulunmaktadır. Bu haberimiz ise firmanın vermiş olduğu e-posta hizmeti ile ilgili olacaktır. Mynet e-posta sisteminden almış olduğunuz e-posta adresinizin şifresi başkaları tarafından çalındığında hangi yollara başvurabileceğinizi yayınlayacağız.

Mynet e-posta hesabım çalındı kurtarma adımları!

Şifrem çalındı? Burada paylaşacağımız yöntemler firmanın sunmuş olduğu ücretli veya ücretsiz e-posta adresleri için ayrı ayrı anlatılmıştır.

  • İlk yöntem olarak tabiki şifre sıfırlama yöntemini kullanmanızdır. Eğer hesabınız başkaları tarafından ele geçirildiğini düşünüyorsanız ve girdiğiniz şifre geçersiz uyarısı veriyorsa şifre hatırlatma bölümü kullanarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. uyeler.mynet.com/index/sifrehatirlat.html adresine giderek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
  • Bu linke tıkladığınızda ise aşağıdaki ekran karşınıza çıkacaktır. Aşağıdaki bilgileri doğru girdikten sonra karşınıza iki farklı seçenek gelecektir. Bu seçeneklerden birinde daha önce vermiş olduğunu kurtarma e-posta adresinize şifre sıfırlama linki gönderebilirsiniz. Eğer ilk kayıt sırasında herhangi bir ikinci e-posta adresi tanımlamadıysanız diğer seçenek olarak sistem sizlerden kişisel bilgileriniz isteyecektir. Eğer bu bilgileri doğru verirseniz direkt olarak şifre sıfırlama ekranı karşınıza gelecektir. Yalnış verdiğiniz de ise sitem sizi ilerletmeyecektir. Eğer bilgilerinizi hatırlamıyorsanız aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Mynet adresim çalındı nasıl geri alabilirim

  • Burada bahsedeceğimiz yöntemin işe yarayabilmesi için sistemde  kayıtlı bir cep telefon numaranızın olması gerekmektedir. Eğer e-posta adresiniz alırken bir cep telefonu tanımladıysanız hesabınızı bu yöntem ile geri alabilirsiniz. Tanımlamış olduğunuz cep telefonu ile SMS göndererek şifre talebinde bulunabilirsiniz. Cep telefonunuzun SMS bölümüne SIFRE UYE yazarak 3575’e gönderiniz. Göndermiş olduğunuz mesajlar ücretlidir.
  • Burada bahsedeceğimiz yöntem ise sadece ücretli hesap kullanan Mynet kullanıcıları için geçerlidir. Çalınan hesabınız geriş alabilmek için kimlik fotokopinizi ve üye adınızı 0212 328 39 30 telefon numarasına faks çekmeniz yeterlidir. Şirket gerekli araştırmasını yaptıktan sonra eğer hesabın size ait olduğunu düşünürse şifre bilgileri tarafınıza verilmektedir.


Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2017, 20:53

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir