Namaza vakitleri TR ve kıble pusula uygulaması ByLock yönlendirmesi!

Andronova
1 Minimum Okuma

Mor beyin ekibi tarafından yazılan uygulamalarda FETÖ parmağı çıktı. Alper Yıldız, Apps Yıldız ve Heidi Mobil Apps namaz vakitleri ve kıble pusula uygulamalarında ByLock' a yönlendirme tespit edildi.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ByLock ile alakalı yeni bir haber tehlikenin büyüklüğünü ortaya çıkardı. Bazı islami kesimlerden tepki gelmesini ve FETÖ örgütünün elemanlarını suçsuz göstermek için büyük bir komplo ortaya çıktı.

“Mor Beyin” adlı bir ekip tarafından yapılan uygulamalar FETÖ ile özdeşen ByLock uygulamasına mı yönlendirildi!

Çok sayıda ByLock kullanıcısı tespit edilen ve yargılaması süren bazı kişilerin suçsuz olabileceği ortaya çıktı. Google Play Store mağazasında yer alan bazı uygulamalar ByLock’ a yönlendirme yaptığı ortaya çıktı. Uygulamayı hazırlayanlar “Mor Beyin” olarak adlandırılan bir ekip. FETÖ parmağı olduğu ortaya çıkan uygulamalar, indirn kullanıcıyı ByLock IP adreslerine yönlendirerek sanki ByLock kullanıyormuş izlenimi veriyor.

Namaza vakitleri TR uygulamasında ByLock parmağı

Sorunlu uygulama Namaz vakitleri TR’ yi 4000 küsür kişi indirmiş. Tabi sadece bu uygulamayı. Diğer uygulamaları da unutmamak gerekiyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

BTK tarafından yapılan incelemeye göre farklı günler içerisinde uygulama indirilmemesine rağmen ByLock IP adreslerine bağlantı tespit edildi.

Best Free Music, Freezy, Freezy Play ve bazı uygulamalar da FETÖ izi raslandı.

Uygulama da ara ara geliştirici isminin değiştiği gözlerden kaçmadı!

Namaza vakitleri TR ve kıble pusula uygulaması ByLock yönlendirmesi!Namaza vakitleri TRkıble pusula uygulaması ByLock yönlendirmesi!Namaza vakitleri uygulamasıByLock yönlendirmesi!ByLock ip adreslerimor beyinmor beyin ekibimor beyin nedirmor beyin namaza vakitlerimor beyin


Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2017, 22:29

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ: , ,
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir