120 Gün kayıt süresi geçince ne olur? Yurtdışından kaç tane cep telefonu getirilebilir?

Yurtdışından gelen telefonu kaydetmek için geçerli süreyi aşınca ne yapılmalı? Telefonu kayıt yapmayı unuttum. 120 Gün kayıt süresi geçince ne olur? Yurda giriş kontrolü başarısız nedir? Çözümü.

120 Gün kayıt süresi geçince ne olur? Yurtdışından kaç tane cep telefonu getirilebilir?
müşteri hizmetleri

Yurtdışından kaç tane cep telefonu getirilebilir? Yurtdışından getirilen telefonda kayıt süresi olan 120 gündür. Kayıt süresi dolarsa ne yapılmalı? 120 Gün içerisinde yapılmayan cihaz kaydı için çözüm nedir? "Yurda giriş kontrolü başarısız. En yakın il / ilçe Emniyet Müdürlüğü Pasaport Büro Amirliğine başvurunuz. Belgelerinizden emin olunuz ve bu bilgiler ile e-devlet kapısından yeniden başvuru yapınız." sorunu nasıl çözülür?

Yurda giriş kontrolü başarısız nedir?

E-devlet sitesinden kayıtta giriş kontrolü başarısız şeklinde bir hata mesajı aldıysanız bunun nedeni pasaport tipinin doğru seçilmemesi. Her ne kadar doğru seçilse de sistem kaynaklı hata oluşabiliyor. Bundan dolayı çözüm için "Yeni Tip Çipli" seçeneği ile işleme devam etmeniz. Pasaport No yazan yere 7 haneli başında S, E ya da Z ile başlayan sayıları yazmanız gerekiyor. Ama yeni tiplerde bu 9 haneli oluyor. Yani örnek Z00111111. Bu adımı doğru yaptığınızda sorun ortadan kalkacak.

Pasaport No nerede yazılı ? Pasaportun ana sayfasında sağ üst köşede yazılmakta. Konu tonla yazılıyor. Örnek Z 00... gibi başlar.

120 Gün kayıt süresi geçince ne olur?

120 Gün kayıt süresi doldu kayıt yapılabilir mi?

Ne yazık ki kullanmak istediğiniz pasaportla artık yapamazsınız. Ama alternatif olarak 120 günü doldurmamıi bir pasaportla kayıt işlemini yapabilirsiniz. Cihaz kaydı nasıl yapılır sorusu için en altta ilişkili haberlerde yurtdışı telefon kayıtı nasıl yapılır resimli anlatımla detaylara ulaşabilirsiniz. Unutmadan kayıtsız 120 gün cihazı kullanabilirsiniz. www.andronova.net

Yurtdışından kaç tane telefon getirebilirim?

2 Yıl içerisinde sadece 1 cep telefonu getirme hakkında sahipsiniz. Birden fazla telefon getirirsem ne olur? Örnek iki tane telefon getirirseniz diğerinin vergisini ödersiniz. Yani gümrük vergisi. Bu da borcu harcını geçer sözünü hatırlatır.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2017, 15:32
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri