4 Haneli numaralara mesaj atamıyorum

Android ve iPhone, Turkcell, Avea Türk Telekom ve Vodafone operatörlerinde 4 haneli telefon numaralarına SMS gitmiyor sorunu çoğu kullanıcılarda görülmekte. "Başarısız SMS, tekrar dene eve ücretlendirmeye neden olabilir " hatası.

4 Haneli numaralara mesaj atamıyorum
müşteri hizmetleri

Öncelikle dünya da bulunan ülkelerin hemen hemen hepsinde akıllı telefonlar bulunmaktadır. Çeşit çeşit, marka marka bir sürü akıllı telefon modeli vardır. Ancak 4 haneli numaralara mesaj gönderememe işlemi özellikle belli başlı markalarda çok fazla olduğu görülmektedir.

Aşağıda hem 4 haneli numaralara SMS gitmiyor sorunu için öneride bulunduk hem de tüm yönlere mesaj gitmeme sorunu için. Bunların dışında ilgili operatör müşteri hizmetlerini arayarak sms engelleme ve 4 haneli numaralara engelleme olduğunu söyleyerek işlem yaptırınız. Sorun yok görünüyorsa çağrı merkezinden sorun kaydı açtırın.

NOT: İşlem yapmadan önce hattınız başka bir cep telefonda deneyiniz.

4 Haneli numaralara mesaj gitmiyor

Bunlar General Mobile, Samsung Galaxy ve İPhone gibi büyük firmaların önemli ve çok fazla satılan markalarıdır. Telefona mesaj hakkı, internet hakkı ya da konuşma hakkı gibi şeyler yapmak için, hatlara ait olan 4 haneli numaralara kolayca mesaj göndererek sahip olunmaktadır. Fakat bazı telefonlar da bu mesaj gittiğinde hata vermekte bir türü istenilen paket yapılmamaktadır. Bu yerine kullanıcılar mecburen ya bir bayiye ya da telefondan müşteri hizmetlerini arayarak oradan yapabilmektedir. Herkesin bildiği gibi telefonla arayıp bir şey yapmak işkence gibi olmaktadır. Çok fazla zaman kaybetmek ve hatalı bir işlem yapıldığında en baştan almak gerekmektedir. Bu yüzden kullanıcılar 4 haneli numaralara mesaj göndererek kolay bir şekilde yapmak derdinde olurlar.

4 Haneli numaraya sms gitmiyor çözümü

Eski Samsung Galaxy telefon modellerinde! Samsung telefonlar öncelikle ayarlar kısmına daha sonra da uygulama yöneticisine girilir. Uygulama yönetici içerisinde bulunan mesajlar kısmına girilir. Orada bulunan Premium SMS gönder kısmına tıklanır ve daima izin ver butonuna tıklayarak Samsung da hatadan bu şekilde kurtulunur ve kolayca mesaj atılıp paket yapılabilir ya da paketten ne kadar kaldı ise o öğrenilebilir.

Android 7.0 ve Android 8.0 / P modellerde uygulamlardan mesajlarda yer alan izinler bölümünden izinleri kontrol ediniz. Kapatıp açınız. Sonra varsayılanları sil yazısına dokunun.

4 Haneli numaralara mesaj atamıyorum

4 Haneli numaralara mesaj gitmiyor turkcell

4 Haneli numaralara mesaj gitmiyor vodafone

4 Haneli numaralara mesaj gitmiyor türk telekom

Vodafone, Turkcell ve Avea Türk Telekom mesaj gitmiyorsa

Eğer hiç bir yöne mesaj gitmiyorsa operatör mesaj merkez numarasını kontrol ediniz. Turkcell mesaj gitmiyor sorunu için merkez numarası faturalı hat+905329010000, Turkcell faturasız hat +905359010000, Türk Telekom mesaj gitmiyor sorunu için merkez numarası +905598008000 ve Vodafone mesaj gitmiyor hatası için +905429800033 olarak giriniz.

Mesajlar bölümüne giriniz. 3 Noktaya dokununçılan seçeneklerde ayarlar yazısına dokunun. Diğer ayarlar ve metin mesajlarına girip gerekli bölüme mesaj merkez numarasını yazınız. 

turkcell mesaj gitmiyorvodafone mesaj gitmiyortürk telekommesaj gitmiyorsms gitmiyormesaj neden gitmiyor

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2018, 16:43
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Ebru bedir
Ebru bedir - 9 ay Önce

5555 msj atamıyorum

Son öneri hattı operatörde inceletin
Son öneri hattı operatörde inceletin @Ebru bedir - 9 ay Önce

Normalde sms gidiyor mu?
Tüm 4 haneli numaralara mı gitmiyor?
Online işlemlere web üzerinden girip servisleri kontrol ettiniz mi?

İsimsiz
İsimsiz - 9 ay Önce

Çok teşekkür ederim oldu sonunda. derin bir nefes aldım...

Melehat
Melehat - 12 ay Önce

Yine sms hakkımızdan gidiyor değil mi premium sms de

Premium sms ücreti
Premium sms ücreti @Melehat - 12 ay Önce

Ücretsiz ifadesi yoksa, özel servislere atılan mesajlar ayrı ücretlendirilir.

Esra ozdemir
Esra ozdemir - 13 ay Önce

4 haneli numaralara sms gitmiyor

Hamide Melihat Oğuz
Hamide Melihat Oğuz - 1 yıl Önce

Premium sms paralı mı?

Ecenur dal
Ecenur dal - 1 yıl Önce

Olmuyor

Zeynepp
Zeynepp - 1 yıl Önce

Çok sağolun sorun çözüldü kaç sefer uğraştım yapamamıştım iyi ki sitenizi gördüm


Teknoloji haberleri