Android TV Box X96 mini Google Play Store durdu

Google Play Store durdu ne demek sorularına ek olarak bir de bu hatanın çözümü için neler yapılabilir örneklerle anlatılan yazımıza katkılarınızı bekleyeceğiz.

Android TV Box X96 mini Google Play Store durdu
müşteri hizmetleri

YouTube' da X96 mini Google Play Store durdu hatası, bazen video izlerken, bazen uygulama indirirken ve uygulamaların birini açarken karşımıza çıkabiliyor. Uygulamayı kapat yazısına dokunduğunuzda o an için çözülebiliyor veya sorun çıktığında 3-4 dakika kadar her hangi bir işlem yapmadığınızda hatanın kendiliğinden kaybolduğunu gördük. Android TV ve Smart TV' de çıkmasındaki en büyük sebep işletim sistemindeki bozukluk.

Bu aralar bu hatayla X96 mini' de karşılaştık. Fabrika ayarlarına döndürmeden tutun, uygulamaları kaldırma ve hard resete kadar uzanan işlemler denendi. Sonuç kısa bir sürede yine durum aynı.

Donma ve durdur sorunu bizde cihazın ROM' u ile alakalı olduğu düşüncesi ağır basmakta. Atılan ROM' lar genelde stabil çalışmayabiliyor. Bazı uygulamaların Android 7.0 üstü gereksinim duyduğundan dolayı sonradan atılan yazılımların çoğunluğunnda bu tarzda hatalar çıkar. 

Google Play Store durdu ne demek?

Uygulamayı çalıştırırken ya da çalışırken beklenmedik bir hatanın çalışmasını engellemesi olarak görülen bir hata. Diğer bir açıklamasında ise Google Play' ın uygulamasında sistemsel bir aksaklık görüldüğünde durdurulmasına neden olmakta. Buna çoğunlukla kullanılan yazılımın sürümünde sorun olmasından kaynaklı olduğunu düşünmekteyiz. 

  1. Atılan ROM orjinal olmayabilir.
  2. Kurulan ROM' un uyumsuz bir sürümü olasılığı her zaman vardır.
  3. Yazılım dosyasında ya da yüklemeden sonra virüs bulaşmasında.
  4. Google Play Hizmetlerinde bir sorun görülmesi.
  5. Tarih' ın sıfırlanması nedeni.
  6. Yüklü uygulamalardan bir veya daha fazlasında görülen uyumsuzluk ya da çakışması.

Durdurdu, sadece TV Box' da görülmüyor. Android televizyonda, tablet ve telefonda birden çok karşılaşmış olabilirsiniz. 

Android TV Box X96 mini Google Play Store durdu

müşteri hizmetleri