Bip çalışmıyor açılmıyor ve doğrulama kodu gelmiyor

Turkcell' in Bip uygulaması kısa süre önce Web hizmeti de devreye alındı. Artık bilgisayardan kullanıma başlandı. Uygulamayı kullanmak için numara doğrulaması gerekiyor. Bazen kod telefona gelmiyor. Peki doğrulama kodu neden gelmiyor?

Bip çalışmıyor açılmıyor ve doğrulama kodu gelmiyor
müşteri hizmetleri

Bip, Turkcell' in mesajlaşma uygulaması. Son yıllarda Turkcell, tarifelerinde ve kampanyalarında sık sık yer verdiği Bip hizmeti için Web hizmetini başlattı.

Bip nasıl bir uygulama? Geçen yıl ara ara yaptığımız testlerde orta dereceli bir uygulama olarak gördük. Bazen görüntülü görüşme sırasında ara ara donma sorunu görüldü. Bazen de net olmayan ses sorunu çıktı. Ama çoğu uygulamaya göre iyi diyebiliriz. Kullanım oranı yaygınlaştıkça daha da geliştirileceğini düşünmekteyim.

Turkcell, tarifelerde Bip için ücretsiz ..GB internet vermekte. Bazende Turkcell' lerle görüşme bedava şeklinde kampanyalar yapmakta. Sık sık paketlerde yer verdiğinden kullanıcı oranlarını arttırdığı bir gerçek.

Bip doğrulama kodu gelmiyor

Bip uygulamasını telefona yükledim telefon numaramı yazdım ama SMS mesajla kod gelmedi. Tekrar gönder yazısına tıkladım yine doğrulama kodu gelmiyor nedeni nedir? Daha önce kod geliyordu ama şimdi gelmedi diyen kullanıcılar bu sorun sadece Bip' e özgü bir durum değil. WhatsApp' ta, Facebook ve Instagram' da da sık sık görülmekte. Nedeni ise birden çok oluşmakta. Aşağıda olası nedenlere yer verdik. 

Doğrulama kodu 24 saniye sonra gönderilecek diyor ama SMS gelmedi! Bu saniye genel gönderim süresidir. Bazen uzun sürebiliyor. Yoğunluk nedeniyle bir kaç dakika zaman alabiliyor. Hatta daha uzun süre olanları da gördük. Örnek Google doğrulamalarında bazen 3-4 dakika sonra geldiği oldu. Tabi birden çok kod istediğimizden peş peşe geldi. Bunun dışında Bip çalışmıyor ise başka kullanıcılar da da aynı sorun var mı kontrol ediniz.

Bip çalışmıyor açılmıyor ve doğrulama kodu gelmiyorBip çalışmıyor veya kod sorunu nedenleri

Bip çalışmıyor, Bip açılmıyor veya kod sorunu nedenleri

  • Telefonu kapatıp açtınız mı?
  • Farklı bir internet bağlantısı ile denediniz mi?
  • Hattı başka telefona takıp denediniz mi?
  • Bip doğrulama olmuyorsa telefonun tarihini kontrol edin.
  • Operatör tarafından ya da kendiniz bildirimleri kapatmış olabilirsiniz.
  • Çok sık kod istediniz mi? Öyleyse uzun bir süre deneme yapmayınız. Kod isteme sınırına ulaştınız mesajı ile de karşılaşabilirsiniz.
  • Hat değişimi yani sim kart değişimi ve operatör taşıma işlemi yaptınız mı? Bu gibi durumlarda bildirim mesajları 3 gün gelmeyebiliyor.
  • Bip açılmıyor veya Bip çalışmıyorsa telefondan uygulama önbelleğini silin. Android uygulamalarda.
  • Cihaz önbelleği temizleyip Bip silip tekrar yükleyip deneyin. 
  • Bip bağlantı yok sorunu varsa belki bölgesel veya genel bir sorun olabilir.
Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 19:51
müşteri hizmetleri