Bip grup nasıl kurulur kişi nasıl eklenir

Bip grup kurma ve gruba kişi ekleme nasıl yapılır? Bu yazımızda Turkcell' in uygulaması Bip grup nasıl kurulur ve Bip grup nasıl açılır ve kişi nasıl eklenir resimli anlatımla gösterdik

Bip grup nasıl kurulur kişi nasıl eklenir
müşteri hizmetleri

Bip Messenger, Turkcell' in geliştirmiş olduğu mesajlaşma, görüntülü arama ve 6 kişiye kadar görüntülü grup arama uygulaması. WhatsApp uygulamasına daha çoklu görüntülü arama yani çoklu grup görüntülü konuşma gelmemişken Bip uygulamasında bulunuyordu. Son zamanlarda yerli ürünler gündemde ve milli yazılım için gerekli yatırımlar yapılmaya başlandı. ABD' ye karşı boykot ilanından sonra iPhone alınmaması ve WhatsApp yerine Bip gündemde.

Bip görüntülü arama yeni güncellemelerle sık sık Bip bağlantı kopması, görüntülü aramada donma sorunu, Bip ses gelmiyor ve Bip ses gitmiyor sorunları aza indirildi. 

Bip' te çoklu grup görüntülü aramayı denediniz mi? İnternet hızınız yüksekse ve sorun yoksa aramalarda kaliteli görüşmeler yapılabiliyor. Tabi bu bölgesel ve operatörler arasında değişebilmekte. Bazı yerlere Turkcell çok iyi çekerken bazı yerlerde ise iyi çekmeyebiliyor. Vodafone ve Türk Telekom tarafında da durum aynı. 

Bip grup kurma nasıl yapılır?

Bip uygulamasını açınız. "Sohbetler" bölümünde sağ üstteki "+" simgesine dokunun. "Yeni grup" tıklandıktan sonra görüntülü arama yapmak istediğiniz 6 kişiyi seçiyorsunuz. Bip görüntülü görüşmede en az 2 kişi seçerek aramayı başlatabiliyorsunuz. Sonra "İleri" çıkan yerde "Grup ismi" ve grup resmini ekledikten sonra "Oluştur" butonuna tıklayınız. Kurulan grubun profil resmine tıkladığınızda bazı ayarları değiştirebilirsiniz.

Grup URL bağlantı adresi nerede? Profil simgesine dokunduktan sonra zincir simgesine dokunun ve bağlantıyı kopyalayın. Sonra istediğinizle paylaşınız. Bip gruba kişi eklemeyi de profil' e girdiğinizde kalem simgesiyle ekleme yapabilirsiniz.

Bip grup nasıl kurulur kişi nasıl eklenirbip gruba kişi eklemeBip grup nasıl kurulur kişi nasıl eklenirBip iletişimBip grup oluşturmaBip görüntülü arama

Bip gruba kişi davet etmeBip gruba kişi davet etme android

Görsellerle grup nasıl kurulur yani açılır ve Bip gruba kişi davet etme nasıl yapılır detaylarıyla anlattık. Sorunda Bip iletişim merkezini arayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 18:02
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Seda
Seda - 12 ay Önce

Grup yöneticisini nasıl artırıyoruz

BiP grup yöneticisi atama
BiP grup yöneticisi atama @Seda - 12 ay Önce

Grup yöneticilerinden biri grup bilgisinden ilgili kişiyi seçerek rolünü değiştirebiliyor.

Hakan
Hakan - 1 yıl Önce

Grup yöneticilerini nasıl arttırıyoruz

Bip grup yöneticisi ekleme
Bip grup yöneticisi ekleme @Hakan - 1 yıl Önce

Grup içerisinde grup adına dokunun ve grup detaylarını göre girin...

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Gurup kurdum 1 gb gelmedı .Acaba yanlıs yaptıgım bır seyler mı var

Queen
Queen @Mustafa - 2 yıl Önce

Hayır doğru da o kalktı


Teknoloji haberleri