Chrome kendi kendine kapanıyor çözümü

Google Chrome, dünyada en çok kullanılan tarayıcı olma özelliğini sürdürüyor. Chrome bazen virüs kaynaklı açılmama ya da kendiliğinden kapanma sorunu ile karşılaşabiliyor.

Andronova

Google programları arasında en popüler olanlardan biri hiç şüphesiz Chrome. Rakipleri İnternet Explorer ve Molzilla her geçen gün kendini geliştiriyor. Bunların en büyük sorunu virüs. Kullanım kolaylığı ve hızı kullanıcısını artırmakta. Tabi bu hiç sorun yaşanmayacağı anlamına gelmiyor. Chrome kendi kendine kapanıyor sorunu kullanıcıların en çok karşılaştığı ve çözümü en çok aranılan sorunlar asında. Eğer sizin de kullandığınız Chrome programı kendi kendine kapanıyorsa bazı yöntemleri deneyerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Chrome kapanıyor sorunu

Öncelikle yeni yüklediğiniz ve Chrome ile çakışan bir program bu sorunu tetikliyor olabilir. Bu nedenle kendi kendine kapanma sorunu yaşanmadan önce yüklediğiniz programları kaldırarak sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Eğer bu sorunu çözmüyorsa Program ekle kaldır bölümüne girin. Burada bilmediğiniz veya tam adı bulunmayan programları kaldırmanızda gerekecektir. İşletim sistemini bozan bu tür programları kaldırdığınızda sorun çözülecektir.

Bir diğer çözüm yolu ile Chrome eklentileridir. Chrome tarayıcısına bildiğiniz gibi birçok eklenti eklenebilmekte. Bu eklentilerden zararlı olanlar karşınıza çıkabilir. Bu nedenle chrome://extensions/ adresini Chrome ekranından girdiğinizde ekli olan eklentiler listelenecektir. Burada kullanmadığınız ve tanımadığınız bütün eklentileri kaldırın.

Bütün bu çalışmalar eğer çözüm getirmiyorsa son olarak Chrome programını tamamen kaldırmayı deneyebilirsiniz. Öncelikle Program Ekle Kaldır bölümünden Chrome’u kaldırdıktan sonra eğer var kalan klasör Program Files klasöründen Chrome ile ilgili her türlü klasörü silin. Daha sonra tekrardan sadece Google sitesi üzerinden Chrome’u yükleyin ve kullanmaya başlayın. Bu çözümler ile sorunu çözebilirsiniz.

Chrome açılmıyor çözümü

Son olarak Chrome virüs bulaştı ise virüs programı ve malwarebytes tarzı programla bilgisayarda tarama yapınız. Eğer Chrome uzantılar bölümüne virüs bulaştı ise aynı zamanda Chrome temizleme aracını kullanınız. İndirme adresi google.com/intl/tr/chrome/cleanup-tool/index.html

Chrome kendi kendine kapanıyor çözümü


Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 10:04

Andronova