General Mobile E-Tab 5 Root atma şifre kırma

Milli Eğitimin (MEB) General Mobile E-tab 5 tablete root atma, güvenlik şifresini kırmak ve E-tab 5 TWRP root atmak için recovery gerekenler. Yazılım atma ile tablet kilidini kırma.

General Mobile E-Tab 5 Root atma şifre kırma
müşteri hizmetleri

Milli Eğitim Bakanlığının okullarda eğitim için dağıttığı General Mobile E-Tab 4 ve General Mobile E-Tab 5 tablette şifre kırma ve root atma nasıl yapılır resimli anlatımla kesin çözüme ulaşacağınız haberimizde sorularınızı bekliyoruz.

MEB' in okullarda öğrencilere ücretsiz dağıttığı E-Tab 4 ve E-Tab 5 tabletlerde bazı kısıtlamalar bulunmaktaydı. Çoğu oyun ve uygulama yüklemelere erişim engeli vardı. Kısıtlı bir sisteme sahipti ve tabletler ilk dağıtıldığında akla gelen çoğu yöntem geçersizdi. Zamanla tablette rootlama yöntemiyle sorun ortadan kaldı.

MEB Fatih projesi General Mobile tablete Google Play Store yükleme ve Google Play kullanımı için tablette Root yapmak gerekiyor. Rootlamadan sonra artık MEB E-Tab 5' e istediğiniz oyunları ve uygulamaları yükleyebileceksiniz. Ama adımları doğru yapmanız gerekiyor.

General Mobile E-Tab 5 Root nasıl atılır?

UYARI! İşlemleri yanlış yaparsanız büyük ihtimal tablet açılmayacak. Ekran logo gelip yeniden başlayabilir. Ama endişelenmeyin sorunu tekrar aynı işlemleri düzgün bir şekilde yaparak çözebilirsiniz. Önemli olan sıralamaya dikkat etmeniz. İşlemleri sonuna kadar takip ediniz.

Adımlarda General Mobile E-Tab Recovery nasıl yapılır? General Mobile E-Tab dosya yükleme, General Mobile E-Tab kilidini kırma ve genel bilgilendirmeyi bulabilirsiniz. Aynı zamanda aynı bölümden General Mobile E-Tab 5 desen kilidini kırmak için işlem yapılabilir.

Tablette önemli bilgileriniz varsa yedeğini alın. Aşağıda verdiğimiz adresten ilgili dosyaları bilgisayarınıza indirin. Rootlama programını biz ilk yanlış olanla denedik ve sonra hata alınca doğru olan sürümle devam ettik. İşlemlerde önce General Mobile E-Tab 5 recovery nasıl yapılır ve sonra şifre kırma işlemini yapacağız. Yani MEB güvenliğini kaldıracağız.

Aşağıdan verdiğimiz program ve yardımcı araçları bilgisayara indiriniz. General Mobile E-Tab 5 recovery işlemini yapacağınız bilgisayar Windows 7 veya Windows 10 ise ilgili sürücüyü verdiğimiz bağlantıdan kurunuz. MTK USB driver olan dosyalarda Windows 10 desteği olmadığından ilgili dosyayı yönetici olarak çalıştırınız. Bunun için rar ile sıkıştırılmış dosyayı (usb_driver) bilgisayara çıkartın. Aşağıda General Mobile E-Tab 5 Root nasıl atılır detaylarına ulaşacaksınız.

General Mobile E-Tab 5 Root atmak ve şifre kırmak için gerekli dosyalara bu adresimizden ulaşabilirsiniz.

General Mobile E-Tab 5 USB sürücü kurulumu

 • USB driver klasörünü bilgisayarın masaüstüne açınız. Klasör halinde olmasına dikkat ediniz.
 • MTC USB drive klasöründen installdrv çalıştırınız. Bunun için "installdrv" üstüne mause ile sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" seçeneğine tıklayın.
 • Not: Bilgisayarınız 32 Bit ise "installdrv" çalıştırınız. Eğer Windows 64 Bit ise "installdrv64" çalıştırın.
 • Ekran bir şey hızlıca açılıp kapanacak. İşlem tamam. Ama garanti olsun diye bilgisayarı yeniden başlatabilirsiniz.  www.andronova.net

General Mobile E-Tab 5 Root atma şifre kırmaGeneral Mobile E-Tab 5 Root nasıl atılır?General Mobile E-Tab 5 USB sürücü kurulumuGeneral Mobile E-Tab 5 USB drive kurulumuE-Tab 5 USB sürücü kurulumu

General Mobile E-Tab 5 Recovery nasıl yapılır?

 • Tableti kapalı duruma alınız.
 • Tableti bilgisayarınıza USB kablo ile bağlayın.
 • SP_Flash_Tool_v5.1524 bilgisayara indirip ve rarla sıkıştırılmış halini masaüstüne açınız. Yani klasörü dışarı çıkarınız. 
 • Smart Phone flash tool programını çalıştırınız. Bunun için klasördeki "Flash_tool" dosyasına tıklayın.
 • Yukarıdan "Options" seçeneğine tıklayınız. Açılan seçenekten "Checkswver" deki işareti yani onay tik' ini kaldırın.
 • Download Agent yandaki Download klasörüne tıklayıp "MTC AllInOne_da.bin" dosyasını seçin. Sonra Scatter loading file' daki klasöre tıklayıp "MT6592_ Android_ scatter.txt" seçin yani ekleyin.
 • Yukarıdakiler programa eklendiyse Recovery dosyasını ekleyin bunun için Recovery bölümüne sağ tıklayın dosya seçme bölümü açılacak ve "Twrp recovery etab5_mt8392" yi seçip ekleyiniz. Sonra "Download" butonuna tıklayın.
 • Aşağıdaki "Download boot loader" %100 olduğunda biraz beklemeniz gerekiyor.
 • Tamamlandıysa "Download Ok" yeşil tik işareti çıktıysa işlem başarılı gerçekleşti.
 • NOT: Eğer ilk adımlarda sorun olursa programı çalıştırdıktan sonra kabloyu takınız. Birde şarjın yeterli olduğundan emin olunuz. Pil şarjı bittiyse belki işlem yapılamayabilir.

General Mobile E-Tab 5 Recovery nasıl yapılır?

E-Tab 5 Recovery nasıl yapılır?General Mobile E-Tab 5 şifre kırmaE-Tab 5 şifre kırma

General Mobile E-Tab 5 root atma

General Mobile E-Tab 5 recovery yapma

General Mobile E-Tab 5 kurulum

General Mobile E-Tab 5 yazılım yükleme

General Mobile E-Tab 5 şifre kırma

Geldik MEB General Mobile E-Tab 5 tabletin şifresini kırmaya. Yani MEB' in güvenlik kilidini kaldırmaya. Bunun için "Team Win Recovery Project" bölümüne gireceğiz.

 1. Tablet kapalıyken "Ses açma tuşu" ve tabletin "açma kapatma tuşuna" basılı tutun.
 2. ETAB5_CRACK ve Gapps-modular-mini ikisini tabletinize atmanız gerekiyor.
 3. İlk seçeneklerden "Advanced" tıklayın.
 4. Açılan yerden "ADB sideload" tıklayın.
 5. Üstteki "Wipe dalvik cache ve Wipe cache" kutucuklarını işaretleyin.
 6. Sonra "Swipe to start sideload" butonunu soldan sağa doğru kaydırın.
 7. Kabloyla tableti bilgisayara bağlayın.
 8. Bilgisayara "etab5" cihazlar ve sürücüler şeklinde çıkacak. Buraya giriniz.
 9. Açılan "Internal storage" bölümüne girip "Download" klasörüne giriniz. Buraya "ETAB5 CRACK" ve "Gapps modular mini" sıkıştırılmış haliyle atıyoruz.
 10. Tablette üst kısımda "Home" (yukarı ok simgesi) seçeneği var. Buna dokunun.
 11. Açılacak seçeneklerden "Install" butonuna dokunun. 
 12. Açılan yerde biraz önce attığımız iki sıkıştırılmış dosya karşımıza gelecek. Yani "ETAB5 CRACK zip" ve "Gapps modular mini zip" şeklinde. Bunları kuracağız.
 13. Kurulum işlemi için ikisine teker teker üstüne dokunup çekip kuracağız. Kurulumu onaylamak için "Swipe to confirm flash" butonunu soldan sağa kaydırın. Her bir kurulumda işlem tamamlandığında ilgili kurulum ekranına dönülecek. Menü ile aynı bölüme geçip ikinciyi kurun. Her iki dosyanın kurulduğundan emin olunuz. Bizde ilkinde hata verdi tekrar denedik oldu. Hata uyarısını kırmızı yazıyla verdi.
 14. İşlem hatasız yapıldıysa "Reboot system" butonuna dokunun cihaz yeniden başlasın. www.andronova.net

General Mobile E-Tab 5 hard resetGeneral Mobile E-Tab 5 dosya atmaGeneral Mobile E-Tab 5 dosya yüklemeGeneral Mobile E-Tab 5 hacklemeGeneral Mobile E-Tab 5 parola kırmaGeneral Mobile E-Tab 5 kilidi kırmaGeneral Mobile E-Tab 5 root yetkisiGeneral Mobile E-Tab rootlamaGeneral Mobile E-Tab 5 root nasıl yapılırGeneral Mobile rootlamaGeneral Mobile tablete root atma

DİKKAT! Eğer işlemleri doğru yapmadıysanız tablet açıldığında "Maalesef keyguardtestactivity durdu" hatası, "Ağ yok bağlantı bekleniyor" ve mdmibnisina.eba.gov.tr uyarıları ekrana gelecek. Yani tablet kurulum ilk kayıt ekranı açılacak. Kısaca MEB yetkili birimleri onayı ile kurulum bölümü açılıyor. Bu bölüm açıldıysa demek ki  E-Tab 5 kırma işlemini tamamlayamadınız. Tekrar ses ve güç tuşlarıyla aynı bölüme gidip iki dosyayı kurunuz.

General Mobile tablet şifre kırma

General Mobile E-Tab 5 root atma ve General Mobile E-Tab 5 şifre kırma işlemi hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 02:46
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Nlfr.syr
Nlfr.syr - 11 ay Önce

ADB Sideload kısmının yüklendiğini nasıl anlıyoruz? Ben de "Starting ADB sideload feature" yazıyor başka işlem yapmıyor. bir de yanda cancel kısmı var. oraya mı tıklayacağım?

gökhan
gökhan @Nlfr.syr - 11 ay Önce

benim de adb sideload kısmında kaldı starting adb sideload feature da bekliyorum :( uzun mu sürüyor yoksa yanlışlık mı var??

bir dost
bir dost - 12 ay Önce

flash tool hatalı başka yerden indirdim çözüldü

ömer
ömer - 12 ay Önce

Bilgisayarımız windows 8 ise nereden indiricez

Sürücü kurulumu
Sürücü kurulumu @ömer - 12 ay Önce

Yazıdaki işe görebilir.

muko
muko - 1 yıl Önce

Bende Checswver seçeneği yok ve download hiç dolmuyor 0 da duruyor öylece nasıl düzelir bu.

Yazılım yanlışlığı
Yazılım yanlışlığı @muko - 1 yıl Önce

Doğru sürümü kullandığınızdan emin olunuz.

Hasan Yerlikayık
Hasan Yerlikayık - 1 yıl Önce

Yazılan herşeyi uyguladım adım adım, ancak tablet şifresiz açılmasına rağmen hiçbir çalıştırılabilir öge yok. yani siyah ekran geliyor. Sadece ayarlar menüsü var. "Malesef Google Play hizmetleri durdu" diyor.

Olası nedenler
Olası nedenler @Hasan Yerlikayık - 1 yıl Önce

Bir yerde bir yanlışlık yapılmış olabilir, rom uyumsuzluğu veya işlem sırasında bir aksaklık çıkmış olabilir.

ömer faruk
ömer faruk - 1 yıl Önce

Bunu uygulamalı olarak video çekip youtubea atsanız çok daha kolay anlayabiliriz lütfen videolu anltım gelsin

Özcan
Özcan - 1 yıl Önce

Bende de "Options" altında "Checkswver" diye bir seçenek çıkmıyor. Verilen bağlatıdan indirdim programı. Versiyonu v5.1524.00. Download butonuna bastığım zaman program öyle kalıyor. Hiç bir şey indirmiyor.

çağdaş
çağdaş - 2 yıl Önce

merhaba ..smartphone flash tool açtım ancak options kısmında "Checkswver kısmı açılmıyor..

Sürümü kontrol edin
Sürümü kontrol edin @çağdaş - 2 yıl Önce

Pasif veya çıkmıyorsa yanlış sürüm.

isa ateş
isa ateş - 2 yıl Önce

pmt,,, rom; it... downlo... hatası veriyor

Birden fazla nedeni olabilir
Birden fazla nedeni olabilir @isa ateş - 2 yıl Önce

Scatter dosyasında sorun olabilir. Cihazla uyumlu olmayabilir. Scatter dosyasındaki hex değerlerinin cihazla uyuşmayabilir...

MUHAMMET
MUHAMMET - 2 yıl Önce

ARŞİV HATALI DİYOR...

kuzey gültekin
kuzey gültekin @MUHAMMET - 2 yıl Önce

ben recoveryi yükleyemedim bi türlü tablete atamadım

a
a - 2 yıl Önce

yönetici olarak çalıştırmama rağmen usb driver uygulamasını, hala pc tableti görmüyor sebebi ne olabilir?

Bilgisayar tableti görmüyor
Bilgisayar tableti görmüyor @a - 2 yıl Önce

Farklı usb sürücüler denenebilir ve sürücü yüklendikten sonra pc yeniden başlatılmalı. Farklı kablodan da denenmeli.

ergun bal
ergun bal - 2 yıl Önce

aynen arsiv hasarlı tekrar yukleyebılırmısınız

E-Tab root atma ve şifre kırma
E-Tab root atma ve şifre kırma @ergun bal - 2 yıl Önce

Tüm dosyalar eklenerek arşiv yenilendi.

ender çolak
ender çolak - 2 yıl Önce

arşiv hasarlı