General Mobile E-Tab 5 Root atma şifre kırma

General Mobile E-tab 5 tablet TWRP root atma, ROM atma, güvenlik desen kilidini kırma ve recovery için ne gibi gereksinime ihtiyaç olduğundan bahsettik.

General Mobile E-Tab 5 Root atma şifre kırma
müşteri hizmetleri

General Mobile E-Tab 4 ve General Mobile E-Tab 5 tablette şifre kırma ve root atma nasıl yapılır resimli anlatımla kesin çözüme ulaşacağınız haberimizde sorularınızı bekliyoruz.

Tab tabletlerin bazı alanlarında kısıtlamalar olabiliyor. Çoğu oyun ve uygulama yüklemelere erişim engeli çıkabilir. Kısıtlı bir sisteme sahipti ve tabletler ilk dağıtıldığında akla gelen çoğu yöntem geçersizdi. Zamanla tablette rootlama yöntemiyle sorun ortadan kaldı.

Google Play Store yükleme ve kullanımı için yazımızdakileri yapmak gerekiyor. İşlemlerden sonra artık E-Tab 5' e istediğiniz oyunları ve uygulamaları yükleyebileceksiniz. Ama adımları doğru yapmanız gerekiyor.

General Mobile E-Tab 5 Root nasıl atılır?

UYARI! İçeriğimiz Root ve manuel yazılım işlemlerinin nasıl yapıldığını anlatan bilgilendirme yazısıdır ve yasal sorumluluk kullanıcıya aittir. İşlemleri yanlış yaparsanız büyük ihtimal tablet açılmayacak. Ekran logo gelip yeniden başlayabilir. Ama endişelenmeyin sorunu tekrar aynı işlemleri düzgün bir şekilde yaparak çözebilirsiniz. Önemli olan sıralamaya dikkat etmeniz. İşlemleri sonuna kadar takip ediniz.

Adımlard ilgili bölümden dosya yükleme gibi genel bilgilendirmeyi bulabilirsiniz. Aynı zamanda aynı bölümden General Mobile E-Tab 5 desen kilidini kırmak için işlem yapılabilir.

Tablette önemli bilgileriniz varsa yedeğini alın. Aşağıda verdiğimiz adresten ilgili dosyaları bilgisayarınıza indirin. Rootlama programını biz ilk yanlış olanla denedik ve sonra hata alınca doğru olan sürümle devam ettik.

Aşağıdan verdiğimiz program ve yardımcı araçları bilgisayara indiriniz. İşlem yapacağınız bilgisayar Windows 7 ise sürücüyü verdiğimiz bağlantıdan kurunuz. MTK USB driver olan dosyalarda Windows 10 desteği olmadığından ilgili dosyayı yönetici olarak çalıştırınız. Bunun için rar ile sıkıştırılmış dosyayı (usb_driver) bilgisayara çıkartın. Aşağıda General Mobile E-Tab 5 Root nasıl atılır detaylarına ulaşacaksınız.

Table için gerekli dosyaları bu adresimizden ulaşabilirsiniz.

General Mobile E-Tab 5 USB sürücü kurulumu

 • USB driver klasörünü bilgisayarın masaüstüne açınız. Klasör halinde olmasına dikkat ediniz.
 • MTC USB drive klasöründen installdrv çalıştırınız. Bunun için "installdrv" üstüne mause ile sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" seçeneğine tıklayın.
 • Not: Bilgisayarınız 32 Bit ise "installdrv" çalıştırınız. Eğer Windows 64 Bit ise "installdrv64" çalıştırın.
 • Ekran bir şey hızlıca açılıp kapanacak. İşlem tamam. Ama garanti olsun diye bilgisayarı yeniden başlatabilirsiniz.  www.andronova.net

General Mobile E-Tab 5 Root atma şifre kırmaGeneral Mobile E-Tab 5 Root nasıl atılır?General Mobile E-Tab 5 USB sürücü kurulumuGeneral Mobile E-Tab 5 USB drive kurulumuE-Tab 5 USB sürücü kurulumu

General Mobile E-Tab 5 Recovery işlemi

 • Tableti kapalı duruma alınız.
 • Tableti bilgisayarınıza USB kablo ile bağlayın.
 • SP_Flash_Tool_v5.1524 bilgisayara indirip ve rarla sıkıştırılmış halini masaüstüne açınız. Yani klasörü dışarı çıkarınız. 
 • Smart Phone flash tool programını çalıştırınız. Bunun için klasördeki "Flash_tool" dosyasına tıklayın.
 • Yukarıdan "Options" seçeneğine tıklayınız. Açılan seçenekten "Checkswver" deki işareti yani onay tik' ini kaldırın.
 • Download Agent yandaki Download klasörüne tıklayıp "MTC AllInOne_da.bin" dosyasını seçin. Sonra Scatter loading file' daki klasöre tıklayıp "MT6592_ Android_ scatter.txt" seçin yani ekleyin.
 • Yukarıdakiler programa eklendiyse Recovery dosyasını ekleyin bunun için Recovery bölümüne sağ tıklayın dosya seçme bölümü açılacak ve "Twrp recovery etab5_mt8392" yi seçip ekleyiniz. Sonra "Download" butonuna tıklayın.
 • Aşağıdaki "Download boot loader" %100 olduğunda biraz beklemeniz gerekiyor.
 • Tamamlandıysa "Download Ok" yeşil tik işareti çıktıysa işlem başarılı gerçekleşti.
 • NOT: Eğer ilk adımlarda sorun olursa programı çalıştırdıktan sonra kabloyu takınız. Birde şarjın yeterli olduğundan emin olunuz. Pil şarjı bittiyse belki işlem yapılamayabilir.

General Mobile E-Tab 5 Recovery nasıl yapılır?

E-Tab 5 Recovery nasıl yapılır?General Mobile E-Tab 5 şifre kırmaE-Tab 5 şifre kırma

General Mobile E-Tab 5 root atma

General Mobile E-Tab 5 recovery yapma

General Mobile E-Tab 5 kurulum

General Mobile E-Tab 5 yazılım yükleme

General Mobile E-Tab 5 şifre kırma

Geldik güvenlik kilidini kaldırmaya. Bunun için "Team Win Recovery Project" bölümüne gireceğiz.

 1. Tablet kapalıyken "Ses açma tuşu" ve tabletin "açma kapatma tuşuna" basılı tutun.
 2. ETAB5_CRACK ve Gapps-modular-mini ikisini tabletinize atmanız gerekiyor.
 3. İlk seçeneklerden "Advanced" tıklayın.
 4. Açılan yerden "ADB sideload" tıklayın.
 5. Üstteki "Wipe dalvik cache ve Wipe cache" kutucuklarını işaretleyin.
 6. Sonra "Swipe to start sideload" butonunu soldan sağa doğru kaydırın.
 7. Kabloyla tableti bilgisayara bağlayın.
 8. Bilgisayara "etab5" cihazlar ve sürücüler şeklinde çıkacak. Buraya giriniz.
 9. Açılan "Internal storage" bölümüne girip "Download" klasörüne giriniz. Buraya "ETAB5 CRACK" ve "Gapps modular mini" sıkıştırılmış haliyle atıyoruz.
 10. Tablette üst kısımda "Home" (yukarı ok simgesi) seçeneği var. Buna dokunun.
 11. Açılacak seçeneklerden "Install" butonuna dokunun. 
 12. Açılan yerde biraz önce attığımız iki sıkıştırılmış dosya karşımıza gelecek. Yani "ETAB5 CRACK zip" ve "Gapps modular mini zip" şeklinde. Bunları kuracağız.
 13. Kurulum işlemi için ikisine teker teker üstüne dokunup çekip kuracağız. Kurulumu onaylamak için "Swipe to confirm flash" butonunu soldan sağa kaydırın. Her bir kurulumda işlem tamamlandığında ilgili kurulum ekranına dönülecek. Menü ile aynı bölüme geçip ikinciyi kurun. Her iki dosyanın kurulduğundan emin olunuz. Bizde ilkinde hata verdi tekrar denedik oldu. Hata uyarısını kırmızı yazıyla verdi.
 14. İşlem hatasız yapıldıysa "Reboot system" butonuna dokunun cihaz yeniden başlasın. www.andronova.net

General Mobile E-Tab 5 hard resetGeneral Mobile E-Tab 5 dosya atmaGeneral Mobile E-Tab 5 dosya yüklemeGeneral Mobile E-Tab 5 hacklemeGeneral Mobile E-Tab 5 parola kırmaGeneral Mobile E-Tab 5 kilidi kırmaGeneral Mobile E-Tab 5 root yetkisiGeneral Mobile E-Tab rootlamaGeneral Mobile E-Tab 5 root nasıl yapılırGeneral Mobile rootlamaGeneral Mobile tablete root atma

DİKKAT! Eğer işlemleri doğru yapmadıysanız tablet açıldığında "Maalesef keyguardtestactivity durdu" hatası, "Ağ yok bağlantı bekleniyor" ekrana gelecek. Yani tablet kurulum ilk kayıt ekranı açılacak. Kısaca yetkili birimleri onayı ile kurulum bölümü açılıyor. Bu bölüm açıldıysa demek ki  E-Tab 5 kırma işlemini tamamlayamadınız. Tekrar ses ve güç tuşlarıyla aynı bölüme gidip iki dosyayı kurunuz.

General Mobile tablet şifre kırma

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2021, 14:41
müşteri hizmetleri