Gmail mail engelleme

Google' nin e-posta sunucusu Gmail' de gelen spam ve istenmeyen mailleri nasıl engellenir resimli olarak anlatmaya çalıştık. Android ve iPhone telefonlarda da aynı yöntemle engelleyebilirsiniz.

Gmail mail engelleme
müşteri hizmetleri

İstenmeyen mailler ve mesajlar artık hayatımızın bir parçası oldu. Neredeyse önemli mailleri bile bu nedenle gözden kaçmakta. Kampanya mailleri, dolandırıcılık mailleri, pazarlama mailleri ve genel başlık altında spam mailler canımızı sıkmaya devam ediyor. Bu sorun için kesin olmasa da bir nevze çözüm olacak adımlara yer verdik.

Gmail, Google' nin mail sunucusu. Dünyanın en çok kullanılan e-posta servislerinden biri. Eskiden daha çok Hotmail ve Yahoo kullanılırken, Google' nin Android işletim sistemini çıkarması ve zorunlu Gmail ile büyük kullanıcı sayısına ulaştı. Güvenlik olarak çok iddialı olsa da arada bir güvenlik açıkları çıkabiliyor. Ama spam maillerde gerçekten çok başarılı. En azından kurumsal e-posta servislerinden çok ama çok daha iyi.

Gmail mail engelleme nasıl yapılır?

Gmail mail engelleme

Gmail mail engelleme nasıl yapılır?

Gmail spam engelleme nasıl yapılır?

Yukarıda hem mail engelleme hemde spam bildiriminin nasıl yapılacağına yer verdik. Spam bildirimi yaparken aynı zamanda e-posta listesinden de çıkabilirsiniz. www.andronova.net

Spam mail engelleme dikkat!

Uyarı: Gelen mailleri açmadan önce tam nereden geldiğinden emin olunuz. Kimden bölümüne tıklayarak fake mail olup olmadığını analiz ediniz. Gelen e-posta da her hangi bir dosya varsa açmadan önce bilgisayara indirip hem virüs programı ile hemde online virüs taraması yaparak virüslü olup olmadığını kontrol ediniz. Aşağıda ilişkili haberler kısmında konu için daha detaylı olan hesap ekstresi e-posta virüsü haberini incelemenizi kesinlikle öneririz.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2017, 04:38