Google benim işletmem yorum silme şikayetle kaldırma

Google Business benim işletmem yorum silme nereden yapılır ya da yorum kaldırma talebi nasıl yapılır resimli anlatım ve URL link ile detaylarını sizlerle paylaştık.

Google benim işletmem yorum silme şikayetle kaldırma
müşteri hizmetleri

Google business yani benim işletmem Türkiye dahil çok sayıda ülke için önem arz edebiliyor. Google' un bu hizmeti aramalarda aktif olarak yer vermesinden dolayı artık çoğu işletme burada yerini aldı. Peki yapılan yorumları silmek istiyorsanız ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz ve Google benim işletmem yorum nasıl silinir?

Google benim işletmem, Google' un dilinde hesabınız yerel işletme listelemesi dışında daha fazlasına sahip olunur. Ücretsiz olarak işletme profili ile Google' un aramalarında ve haritalarında işletmenizi arayanlar için kolayca etkileşim sağlamakta. İşletme hesabında paylaşacağınız taklif ve fotoğraflar ile işletmeyi daha özel kılabilirsiniz. Müşteriler neden sizi tercih etmeleri gerekiyor bunu göstererek bir fark oluşturabilirsiniz. 

Google business hesabı ile işletme telefon numarası, adres bilgisi, görseller, yorum yapma ve mesaj gönderme gibi özelliklere sahip. Daha çok iş potansiyeline işletmem hizmetiyle ulaşabilirsiniz.

Google benim işletmem yorum silme

Google benim işletmemde yapılan yorumlar silinebilir mi? Direk silinemez. Bunun için Google' a bildirimde bulunmanız gerekiyor. Kendi yaptığınız yorumlar yorum yanındaki 3 noktadan silebilirsiniz.

Peki yorumları şikayet ile kaldırma işlemi için kesin sonuç alınabilir mi? Eğer yorum gerçekten topluluk kurallarına, kişi haklarına veya telif hakkına aykırı ise evet. Yorum kaldırma talebi resimli anlatımı inceleyebilirsiniz.

Google benim işletmem yorum silme şikayetle kaldırmaGoogle benim işletmem yorum silmeGoogle benim işletmem yorum kaldırmaGoogle benim işletmem şikayet etme Google busines yorum silme

Google benim işletmem şikayet etme

Fotoğraf şikayeti, telif hakkı şikayetleri ve yorum şikayetleri için başvuru adresi aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  • https://support.google.com/legal/contact/lr_dmca?product=googlemybusiness&uraw=&hl=tr
  • Yasal olarak kullanılan tam adınız
  • Yasal bir şirket varsa şirketin adı
  • Telif hakkını temsil eden kişi adı
  • Dönüş için kullanılan e-posta adı
  • Telife giren bölümün açıklaması
  • Orjinal içerik için şikayette bulunacaksanız içeriğin orjinal adresi
  • Şikayet edilen bağlantı URL adresi
  • Onaylanacak kutular işaretleencek
  • İmza kısmına ad soyad

Şikayetle yorum kaldırma açıklaması

İlgili yorumun haksız yere yapıldığının ispat edilmesi gerekebilir. Ya da kullanılan resimin telife giren kısmı için detaylar istenilebilir. Şikayetle yorum kaldırma işlemi Google' a ulaştıktan sonra 4-5 gün sonra bildirim gelmezse tekrardan başvuruda bulunun.

Yalan yere yorum atma veya şikayette bulunmanın bir yaptırım durumu olduğunu belirtelim. Karşı taraf mahkeme yoluna gittiğinde Google' dan gerekli bilgiler talep edilebilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2019, 20:28